lip 7, 2015
3037 Wyświetleń
1 0

Sześć osób chce do Rady Miasta

Napisany przez

13 września w wyborach uzupełniających mieszkańcy okręgu 10 (ulice KOSIBY, MIŁOSZA, NARUTOWICZA, KLEEBERGA, KONRADOWSKA, KRESÓW II RP, KOPERNIKA, MURARSKA, STARZYŃSKIEGO 45-94, ZIELONA) zagłosują w wyborach uzupełniających. Nowy radny zastąpi niedawno zmarłego Alojzego Skórę. Zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach złożyło sześć Komitetów Wyborczych Wyborców.

Są to:

 • KWW Samorządny Bolesławiec – kandydatem będzie najprawdopodobniej Szymon Pogoda związany z Prawem i Sprawiedliwością,
 • KWW Forum – kandydatem będzie najprawdopodobniej Wojciech Kasprzyk,
 • KWW Ziemi Bolesławieckiej – prawdopodobnie kandydatem będzie Hubert Prabucki,
 • KWW Piotra Hetela – Lewica – kandydatem na radnego z tego komitetu będzie Piotr Hetel,
 • KWW Bogdana Nowaka – kandydatem będzie Bogdan Nowak, syn twórcy Gliniady,
 • KWW Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego – kandydatem najprawdopodobniej Mirosław Sakowski.

Kandydatów na radnych komitety mogą zgłaszać do 4 sierpnia.

Poniżej znajdziecie siedziby komitetów i nazwiska pełnomocników wyborczych:

komitety pkw

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sześć osób chce do Rady Miasta

 • Atakują, nie atakują – zwracają publiczną uwagę, bo miastu nie jest potrzebny kolejny emeryt przychodzący na posiedzenia , aby sobie dorobić obecnością do emerytury. Niech Prabucki wykupi sobie lekarstwa i nie blokuje miejsca młodym, wykształconym, którzy byli, widzieli i chcą zwyciężać!

  Panie Prabucki, Pan już należy do zaprzeszłej epoki… niech Pan nie zawraca kijem Wisły!

  cemoi07 09/07/2015 13:34 Odpowiedz
 • Widzę za niejaki Cemoi rozpoczął już kampanie wyborczą od walenia w najmocniejszego kandydata. Nowak powinien być zadowolony.

  tommy 08/07/2015 13:14 Odpowiedz
  • Panie Prabucki, jeżeli chce Pan koniecznie wyciągnąć paręnaście stówek lekką ręką, to niech Pan się przyłoży, przypomni sobie trochę chemii i dorobi korepetycjami.

   Pokolenie siedemdziesięcio i stulatków w Radzie Miasta ma już nadreprezentację, wystarczy były pezetpeerowski komentator prasowy Paweł Śliwko – bardziej elokwentny i przynajmniej młodszy od Pana.
   Trzeba mieć trochę godności, a przynajmniej samokrytycyzmu… niech Pan pójdzie sobie na działkę, pospaceruje po parku, popatrzy na dziatwę na placu zabaw, wykupi lekarstwa… rządzenie zostaw Pan młodym, inteligentnym, znającym świat, języki, chcącym lepszego życia dla swych pociech!

   Roma 08/07/2015 15:08 Odpowiedz
   • Atakują, to dobrze panie Hubercie! To znaczy, że jest pan najmocniejszym i najlepszym kandydatem z podanych. Pana wiedza samorządowa i mądrość życiowa pozwoli zwrócić uwagę obecnej władzy na wiele błędów jakie popełnia. Pan ma doświadczenie,a młodzi zanim się nauczą to kadencja minie, a tu trzeba już teraz patrzeć władzy na ręce. Do dzieła zatem i powodzenia.

    hania 09/07/2015 08:22 Odpowiedz
 • Hallo? czy jest na sali moderator? Jak można takie komenty puszczać? Jak można w taki sposób sugerować, że pan Prabucki umrze? To po pierwsze. Po drugie pan Prabucki to jeden z niewielu ludzi który ma potężną wiedzę samorządową i nie da się złapać na niektóre dyrdymały, które władza sprzedaje niedoświadczonym radnym. Po trzecie: jest kandydatem który tam w zasadzie mieszka od zawsze, zna ludzi, problemy i sprawy tego rejonu ulic – czego nie można powiedzieć o kandydatach którzy zlecieli się do tego okręgu z innych rejonów miasta.

  Kamil 08/07/2015 07:55 Odpowiedz
  • Valar morghulis

   cemoi użył dość niefortunnego argumentu, fakt
   ale nie wydaje mi się żeby obraził pan Prabuckiego

   a co do łapania się na dyrdymały… przemilczę

   Bernard Łętowski 08/07/2015 08:10 Odpowiedz
 • Czy Pan Hubert Prabucki, to syn albo wnuk emerytowanego nauczyciela chemii z bolesławieckiego LO, którego od ponad czterdziestu lat mam przyjemność wspominać?

  Bo jeżeli nie, a dokładnie mój nauczyciel sprzed blisko półwiecza, to obawiam się, że dawno już stracił zdolność do stawania na czele awangardy młodych, wykształconych, chcących wprowadzić miasto i Polskę do top ten Unii Europejskiej.

  Co gorsza, obawiam się, że Pan Prabucki zdaje sobie z tego sprawę i jedynie dietami samorządowca chce zatankować sobie auto… a nie daj Bóg (niech żyje sto i więcej lat) zejdzie statystycznie i planowo (bo z Jego półki już od dawna biorą), to przyczyni się do rozpisania kolejnych, cholernie kosztownych wyborów uzupełniających.

  cemoi07 07/07/2015 18:09 Odpowiedz
  • Jenak, co cham, to cham.

   sąsiad 07/07/2015 22:35 Odpowiedz
   • Ale prawdę napisał!

    sąsiad sąsiada 08/07/2015 07:17 Odpowiedz
  • Nic dodać nic, ująć – celnie i odważnie.

   frugo 08/07/2015 09:53 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish