mar 20, 2016
2739 Wyświetleń
6 2

Trzy bolesławieckie premiery w Teatrze Starym – zobacz zdjęcia

Napisany przez

Kilkaset osób przewinęło się w sobotę przez Teatr Stary – pracownie teatralne prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury przez Anetę Ćwieluch przygotowały aż trzy premiery. Od 16 do 18 przy pełnej widowni grupy RE/AKTOR, FormaT i Teatr z Jednej Gliny pokazały to, nad czym pracowały przez ostatnie miesiące.

Teatr RE/AKTOR zaprezentował sztukę „Im szybciej idę, tym jestem mniejsza” poruszającą problem seniorów. Pobudzający do refleksji obraz ludzi starszych w społeczeństwie.

„Planeta B” Pracowni Teatralnej FormaT była obrazem prowincjonalnej nudy rodem być może z Bolesławca. Zabawny ale nie bezrefleksyjny spektakl był brawurowym popisem najstarszej, dorosłej grupy teatralnej działającej w MDK.

Zaś  „Kitty” Teatru z jednej gliny to znów historia o ukrywaniu się żydowskiego dziecka podczas wojny. Nie zabrakło wzruszeń i smutku.

Wszystkie spektakle wyreżyserowała Aneta Ćwieluch.

Sponsorem wydarzenia był bolesławiecki oddział Alior Banku.

foto: fotopestka.pl

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish