maj 19, 2016
2140 Wyświetleń
4 0

Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce rozstrzygnięty

Napisany przez

W środę, 18 maja 2016 r. na zamku w Kliczkowie rozegrany został finał kolejnej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce, który od ośmiu już lat nosi imię Jolanty Ajlikow-Czarneckiej. Wzięło w nim udział 47 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu bolesławickiego, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test ogólny z wiedzy o sztuce, w drugiej – prezentowali umiejętność rozpoznawania dzieł na podstawie fotografii. W obu etapach położono silny nacisk na znajomość zabytków regionu i dziejów ceramiki bolesławieckiej.

Wśród uczniów szkół podstawowych, już drugi rok z rzędu, najlepszy okazał się Krzysztof Ostrowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie, a drugi rezultat uzyskała Estera Zamojska ze Szkoły Podstawowej w Ocicach. Kolejne miejsca zajęli Dawid Burdyna i Jakub Głaz ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu oraz Karolina Chwała z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie. Reprezentantów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie do konkursu przygotowała Joanna Czaplicka, uczennicę Szkoły Podstawowej w Ocicach – Ewa Berny, a dzieci za Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu – Renata Dziuba.

W kategorii gimnazjów zwyciężyła Justyna Maksymowicz, uczennica Gimnazjum w Nowogrodźcu, podopieczna Krzysztofa Adamca. Miejsce drugie zajęła Julia Suchecka z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, przygotowana przez Katarzynę Żak, a miejsce trzecie – Gordian Czerkawski z Gimnazjum Samorządowego nr I w Bolesławcu, uczeń Katarzyny Syguły-Wieczorek. Kolejne pozycje zdobyli Łukasz Sawicki z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu (opiekun – Barbara Bednarowicz) i Maja Małkowska z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu (opiekun – Katarzyna Żak).

Laureaci uzyskali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki przygotowane przez Muzeum Ceramiki.

Organizatorami Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce byli: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr oraz Gimnazjum Samorządowe nr 3. W przygotowania włączyło się również Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Zamek Kliczków”, które nieodpłatnie udostępniło na potrzeby przeprowadzenia Turnieju reprezentacyjną Salę Dworską i umożliwiło wszystkim uczestnikom zwiedzanie Zamku wraz z przewodnikiem.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Kategorie:
news
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish