maj 30, 2016
1495 Wyświetleń
1 0

MDK brydżową potęgą

Napisany przez

Uczestnicy zajęć z pracowni brydża sportowego przyzwyczaili nas od paru lat do tego, że w najważniejszej imprezie, jaką jest coroczna Olimpiada Młodzieży, zdobywają wysokie lokaty. Tak dobrze jednak, jak w tym roku jeszcze nie było… W zakończonej wczoraj XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych (Lidzbark Warmiński) uczestnicy zajęć brydżowych – Patryk i Jakub Patreuhowie zdobyli dwa złote medale (!), czym sprawili wszystkim miłą niespodziankę. Tym samym kolekcja tylko złotych krążków, które na przestrzeni ostatnich 6 lat zdobyli nasi brydżyści, wzrosła do sześciu, co stanowi ukoronowanie naszej pracy z młodzieżą, jaka na co dzień ma miejsce w naszej pracowni brydża sportowego w MDK. Chłopcy w bezkonkurencyjnym stylu dwukrotnie pozostawili na dystansie swoich wielu, wielce utytułowanych rywali, czym potwierdzili, że są najsilniejszą parą w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Olimpiada, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów (kategoria 16 – 18) była także udana dla naszych dziewcząt, które dopiero od jesieni ubiegłego roku uczestniczą w zajęciach brydżowych. Katarzyna Jakieła i Alicja Myśliwiec zdobyły 8 i 14 miejsce w turniejach dziewcząt, czym razem ze swoimi kolegami walnie przyczyniły się do zdobycia przez 14 osobową ekipę z Dolnego Śląska 3 miejsca w kategorii wojewódzkiej. To także wspólny sukces wszystkich siedmiu par z DŚ, które startowały w olimpijskim finale. Nasze zawodniczki i zawodnicy zdobyli łącznie połowę punktów dla naszego województwa. Gratulujemy!

Zapraszamy młodzież chętną do nauki brydża sportowego na zajęcia w MDK w Bolesławcu. Już od 6 czerwca będą przyjmowane zapisy na nadchodzący rok szkolny 2016/2017. Zapraszamy!

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish