mj. 3, 2017
4720 Wyświetleń
11 3

Bolesławiecki Ośrodek Międzynarodowej Kultury Weselno-Grillowej

Napisany przez

21 maja Bolesławiecki Ośrodek KulturyMiędzynarodowe Centrum Ceramiki organizuje targi ślubne. 1 maja organizował Mistrzostwa Polski w Grillowaniu (fakt, że wyszły międzynarodowe dzięki amerykańskim żołnierzom) a latem zorganizuje wybory miss i mistera Bolesławca.

Bolesławiecki Ośrodek KulturyMiędzynarodowe Centrum Ceramiki – teoretycznie taka nazwa powinna zobowiązywać. Zmuszać do głębokiego zastanowienia w przypadku poczucia woli zorganizowania np. koncertu disco polo.

Teoretycznie wydawanie publicznych pieniędzy na kulturę (władze miasta szczycą się, że wydają ich dużo) powinno być wydawaniem pieniędzy na kulturę. Teoretycznie targi ślubne powinna organizować jakaś prywatna firma zainteresowana tą branża i zarabianiem na takich targach, robi je choćby (i podobno z sukcesem) Zamek Kliczków.

Teoretycznie mistrzostwa w grillowaniu mogłaby zorganizować inna prywatna firma pod patronatem choćby producenta mięsa a wybory miss i mistera jakaś agencja naganiająca hostessy do marketów.

Teoretycznie koncert disco polo mogłaby zorganizować prywatna agencja koncertowa, która ma w d… kształtowanie gustów mieszkańców miasta i oferowanie im dobrego produktu a nastawiona jest jedynie na zysk.

Ale u nas Bolesławiecki Ośrodek KulturyMiędzynarodowe Centrum Ceramiki woli sam. Co jakiś czas zastanawiam się nad tym dlaczego cash podatników jest marnowany na imprezy jakością oferty czy jej poziomem zupełnie nieprzystające do słów „kultura” czy „międzynarodowy”. I nic nie mogę wymyślić. Bo ja oczywiście rozumiem, że trzeba schlebiać masowym gustom i pasjom, żeby lud nas lubił. Ale aż tak? Zobaczcie sami (krótkie jest):

Ale trafiłem przypadkiem w sieci na ten film, który jest doskonałą ilustracją przysłowia o skorupce, która nasiąka. I wszystko jasne!

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Bolesławiecki Ośrodek Międzynarodowej Kultury Weselno-Grillowej

 • Refren na przyszły rok na mistrzostwa w sam raz : )
  Może jakiś chór zaśpiewać, będzie wyglądało, że to kultura:

  Bernard Łętowski 04/05/2017 07:59 Odpowiedz
 • A ja zadam pytanie do redaktora…, czy wybory Miss i Mistera? Są organizowane z publicznych pieniędzy? .
  I co ma wspólnego Mistrzostwa w grillowaniu z wyborami Miss Ziemi Chojnowskiej??, Jednym słowem przemawiają przez redaktora słowa zazdrości czy może czemu to nie ja organizuje?!, oraz nie docenienie innych ludzi(nie mówię tu o Pani Dyrektor BOK.), gdyż przy organizacji imprez samorządowych jest wielu ludzi którzy wspierają i pracują nad całością. Więc raczej zbędne są wyssane słowa z palca w w/w artykule.
  P.s czasem warto przemyśleć co się publikuje.

  Michał 03/05/2017 23:42 Odpowiedz
  • Wybory miss i mistera są organizowane przez BOK MCC, placówkę finansowaną w ogromnym stopniu z publicznych pieniędzy.
   Co ma wspólnego grillowanie z dawnymi wyborami miss w Chojnowie? Naprawdę nie widzisz związku? Chodzi o podejście do kultury i pomysły na działania „kulturalne”.

   Naprawdę uważam, że zazdroszczę komuś, że organizuje wybory miss, walki na grille czy koncerty disco polo???

   Bernard Łętowski 04/05/2017 07:58 Odpowiedz
 • Daj Boże jeszcze tylko jedna taka majówka przed nami…
  #wybory

  west 03/05/2017 20:35 Odpowiedz
 • … bez przesady! Wszystko płynie… pani Dyrektor też jest z piętnaście kilo starsza…

  romek 03/05/2017 19:43 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish