sie 23, 2017
2551 Wyświetleń
7 0

Karol – Glinolud z okładki

Napisany przez

Karol Witczak ma prawie 7 lat i za parę dni zacznie naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 4. Gdy uczestniczył w Gliniadzie w 2014, miał trzy pół roku. Chłopiec znalazł się na okładce albumu „Gliniada”, w którym można obejrzeć zdjęcia dokumentujące tę ostatnią, jak na razie, Gliniadę w Bolesławcu.

– Przyjechała do nas wtedy zafascynowana Gliniadą rodzina z Wałbrzycha – mówi babcia Karola, Iwona Witczak. – Kupiliśmy stroje, zabrałam ich na Gliniadę i bardzo im się podobało. Poprzebierali się i pomalowali się gliną. Byli zachwyceni.

– Gliniada mi się podobała, bo można było się pomalować – mówi Karol, który w 2014 roku był przebrany za króla. – Pomalowany czułem się dziwnie, ale gdyby Gliniada jeszcze się odbyła, to też bym się pomalował.

I Karol i babcia żałują, że Gliniady w ostatnich latach nie było. Oboje zapowiadają, że jak kiedyś się odbędzie, to razem pomalują się Gliną.

– Święto Ceramiki było z Gliniadą fajniejsze – mówi Iwona Witczak. – Rodzina przyjeżdżała do nas co roku, aby ją oglądać a teraz jak przyjeżdżają, zawsze pytają dlaczego jej nie ma.

Karol Witczak na okładce albumu „Gliniada”

Album można kupić w Bolesławcu w restauracji Piwnica Paryska (ulica Komuny Paryskiej), w księgarni Papirus (ulica Piaskowa) lub przez internet, klikając TUTAJ.

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish