Kwi 27, 2018
1239 Wyświetleń
2 0

Cezary Harasimowicz w Bolesławcu

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z pisarzem, aktorem i scenarzystą (m.in. filmów “Ekstradycja III”, “300 mil do nieba”, “Żyć nie umierać”) i promocję jego książki “Saga czyli filiżanka, której nie ma”.

Cezary Harasimowicz w 1980 ukończył studium aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jest absolwentem Studium scenariuszowego przy PWSFTviT w Łodzi. Film “300 mil do nieba” został uhonorowany w 1989 roku Nagrodą Europejskiej Akademii Filmowej. W 1994 jego scenariusz do filmu “Bandyta” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Hartley-Merrill w Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej nagrodzie Harasimowicz brał udział w warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute, gdzie jego skrypt uznano za najlepszy i podkreślano wybitne walory humanistyczne tekstu.

Jak podaje Wikipedia, według scenariuszy Harasimowicza powstało osiem filmów fabularnych oraz seriale, m.in. “Przeprowadzki”, trzeci sezon serialu “Ekstradycja”, a także spektakle Teatru TV. Od 1989 był kierownikiem literackim w studiu filmowym. Opublikował cztery powieści. Wykłada scenariopisarstwo. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Spotkanie rozpocznie się w sali Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł 8 maja o godzinie 18.

foto: Facebook artysty

Kategorie:
kultura
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Czy powstanie niezależna Komisja?

  Z inicjatywy radnych oraz sympatyków IMPULSU MIASTA do biura Rady Miasta Bolesławiec wpłynęła w środę, […]

  Zamknij