wrz 13, 2018
1334 Wyświetleń
0 1

Dzień Zwierzęcia Roku oraz Dzień Pandy Czerwonej 15.09. od godz. 11 do 16 w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec!

Napisany przez

Problematyka ochrony przyrody i gatunków to sprawa priorytetowa w Naszym Zoo. Znajduje to odzwierciedlenie m.in. w odnoszącej sukces od kilkudziesięciu lat hodowli pand czerwonych, intensywnych badania naukowych oraz wsparciu finansowym dla Red Panda Network – organizacji działającej na rzecz ochrony tych charyzmatycznych ssaków na wolności.

 

Nasze Zoo intensywnie wspiera także inne, mniej znane gatunki zwierząt. W kwietniu tego roku do goerlitzkiego zoo dołączyły dwa żółwie cuora. Ze względu na utratę siedlisk oraz nadmierny handel jako żywność lub rzekoma medycyna, gatunek ten znajduje się na granicy wyginięcia. W celu podniesienia świadomości społecznej na temat ich zagrożenia, żółwie cuora zostały wybrane na zwierzę roku 2018.

 

Naszego Zoo wspiera także trwającą do końca  2019 roku kampanię EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów) na rzecz azjatyckich ptaków śpiewających. W południowo-wschodniej Azji coraz więcej ptaków śpiewających odławianych jest  do handlu, konkursów śpiewania, jako zwierzęta domowe czy symbol statusu, na eksport, ale także jako tradycjonalna medycyna oraz jako pożywienie. I prawie nikt w naszych stronach nie wie, że azjatyckie lasy milkną.

 

Chociaż brzmi to deprymująco, to nie jest za późno, aby zrobić coś na rzecz ratowania naszej planety! Poza tym ochrona przyrody i gatunków może sprawiać radość, co udowodnimy 15 września w Naszym Zoo! Tego dnia pragniemy wspólnie pokolorować wielkiego żółwia-mandalę. Za niewielką opłatą na rzecz wsparcia zagrożonych gatunków, wykonywać będziemy biżuterię z motywem żółwi oraz naklejać kolorowe ptaki śpiewające. Przy pomocy katarynki wywołamy odgłosy niektórych azjatyckich ptaków śpiewających, których nazwy warto znać grając w ptasie memory.

Osoby, które sfotografują się z naszą pandą – maskotką będą mogły wziąć udział w losowaniu ekskluzywnej randki z pandami czerwonymi w Naszym Zoo!  Szczęśliwi zwycięzcy, wspólnie z  opiekunem zwierząt, wybiorą się do świata naszych pand czerwonych – Metoka i Nimy…

Przyjdźcie 15 września do Naszego Görlitz-Zgorzelec, wspólnie pomożemy ratować zagrożone pandy czerwone, żółwie cuora oraz azjatyckie ptaki śpiewające!

      

Foto: www.zoo-goerlitz.de,C.Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish