Lip 22, 2019
636 Wyświetleń
0 0

Kredyt gotówkowy przez internet – czy to możliwe?

Napisany przez
Każdy z nas wie, że obecnie czas jest na wagę złota. Dlatego też nie chcemy marnować go na stanie w kolejkach czy zbyt wiele formalności. Zdają sobie z tego sprawę również instytucje finansowe, które coraz częściej oferują swoje produkty online. Jednak czy kredyt przez internet jest możliwy?

Kredyt gotówkowy przez internet – czym jest?

Bank kojarzy nam się zazwyczaj z godzinami oczekiwania w kolejce i mnóstwem formalności. Jednak warto zauważyć, że kredyt gotówkowy to jeden z tych produktów, który jest łatwiej dostępny niż hipoteczny. Z reguły możemy go otrzymać na dowolny cel, a jego kwota nie przekracza 255 550 zł. Dlatego też podlega on zarówno ustawie o kredycie konsumenckim, jak i prawu bankowemu. Każdy klient ma możliwość rozłożenia zobowiązania na dogodne raty, a do załatwienia formalności nie potrzeba tak wielu dokumentów, jakby się mogło wydawać.

Oczywiście, jesteśmy zobowiązani do potwierdzenia naszych dochodów, ale można to zrobić nie tylko przez zaświadczenie z miejsca pracy, ale również wyciąg z konta czy deklarację PIT. Jednak czy to wystarczy, aby oferta trafiła na strony internetowe?

Czy jest możliwy kredyt gotówkowy przez internet?

Przeglądając porównywarki usług finansowych, takich jak pozyczkowy-portal.pl, można zauważyć, że jedną z kategorii produktów są kredyty gotówkowe. Kiedy przejdziemy na odpowiednią podstronę, ukaże nam się lista dostępnych produktów. Być może nie jest ona tak długa jak w przypadku chwilówek czy pożyczek ratalnych, ale bez problemu znajdziemy wsparcie finansowe z możliwością wnioskowania przez internet. Informacje dostępne z poziomu zestawienia ograniczają się do wiedzy na temat raty.

Na podstawie tych danych możemy wybrać najmniej kosztowną ofertę. Bez wątpienia jest to jeden z 5 sposobów na tani kredyt. Następnie użytkownik może przejść do analizy ekspertów lub zobaczyć ranking produktów. Wszystkie te elementy pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez internet?

W zależności od tego, którą ofertę wybierzemy, możemy spotkać się z dwoma rozwiązaniami. Jedno z nich to wypełnienie krótkiego formularza swoimi danymi osobowymi oraz numerem telefonu. Następnie przedstawiciel banku skontaktuje się z nami w celu omówienia oferty. Instrukcję na temat dalszych kroków również otrzymamy w trakcie rozmowy.

Drugim rozwiązaniem jest udostępnienie całego formularza dla klientów tuż po zgłoszeniu chęci złożenia wniosku online. W tym przypadku samodzielnie wprowadzamy: dane kontaktowe i osobowe, informacje o zatrudnieniu oraz pozostałe wymagane przez kredytodawcę. Nie możemy również zapomnieć o dokumentach niezbędnych do rozpatrzenia zgłoszenia. Następnie po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej zostaniemy poproszeni o podpisanie umowy kredytu, a środki trafią na nasze konto.

Przebieg procesu wnioskowania zależy od wewnętrznych ustaleń banku. Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy powinien być dopasowany nie tylko do naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych. Jeżeli złożymy wniosek o wsparcie finansowe, któremu nie będziemy w stanie podołać, zostanie on odrzucony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Magda Piskorczyk Masterclass

Adam Stasiak (wokal) Jeremi Balcar (wokal i piano) Bazyli Balcar (wokal i ukulele) Paweł Wójcik (gitara) Maciej Wiśniewski (gitara) Tomasz...

Zamknij