Kwi 16, 2020
705 Wyświetleń
0 0

Dzień z życia samotnego zoo

Napisany przez

Wydarzenia zza zamkniętych drzwi w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Samotna noc w muzeum – tak można by opisać wczorajszy dzień. Z powodu pandemii codzienną pracę w goerlitzkim zoo można określić, przynajmniej akustycznie, jako bardzo cichą. Jednak nudno nie jest, zwierzęcy mieszkańcy zoo dostarczają wystarczającej różnorodności.

Maciora świni siodłatej Molly najwyraźniej ma już dość swojego życia jako statystka w kamerce internetowej i postanawia na własną rękę wyruszyć na poszukiwanie fanów. Podczas wycieczki po terenie górnołużyckiej zagrody wiejskiej udało jej się spotkać jedynie opiekunów zwierząt, którzy po schwytaniu odprowadzili ją z powrotem do stajni. Okaże się czy był to trening chodzenia przy nodze, czy ćwiczenia w ramach ucieczki zwierząt.
Inne zwierzęta z kolei teraz mogą korzystać z całego parku w ramach prozdrowotnej aktywności dla zwierząt. I tak na przykład Deleg – młody wielbłąd odbył swoją pierwszą wyprawę z mamą Shirin, po wiosce tybetańskiej. Z regularnych wycieczek na łąkę festynową cieszą się krowy Heidi i Gretel. A skoro nie można było ukrywać Wielkanocnych Jaj dla gości, Wielkanocny Zając przyniósł kilka kolorowych jaj dla jeżozwierzy, makaków, świń i mangust pręgowanych. Te ostatnie mają bardzo specjalną technikę otwierania jaj… można to zobaczyć tutaj: youtube.com/watch?v=ZrP60v-ntvI&t=20s

Mimo wielu zabawnych momentów sytuacja finansowa w zoo nadal jest napięta. Dlatego w tym trudnym czasie, zarówno pracownicy jak i zwierzęta ucieszą się z każdej, najmniejszej nawet darowizny (IBAN: DE07 8505 0100 0000 0122 03, tytułem „für unseren Tierpark“ lub za pośrednictwem paypal.me/zoogoerlitz). Równocześnie mamy nadzieję, iż wkrótce znów będziemy dostępni na miejscu dla wszystkich gości oraz przyjaciół Naszego Zoo.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, P. Kießlich
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszył nabór wniosków na Dolnośląskie Małe Granty

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę społeczną? Skorzystaj z grantu w wysokości do 5000 zł! Edycja […]

Zamknij