mar 16, 2021
3630 Wyświetleń
6 4

Foliarze

Napisany przez

Skąd wzięło się słowo „foliarz”, którym określamy antyszczepionkowców, wyznawców spiskowych teorii covidowych, a czasem także ludzi pełnych wiary w płaskość globu, mordujące nas 5G i strzały w trzeciej sekundzie filmu ze Smoleńska? (Nowe synonimy to także „covidioci” i „antycovidowcy”.)

Otóż słowo „foliarz” pochodzi od folii aluminiowej, która nałożona na głowę, pozwala uchronić jej nosiciela przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym. Dlaczego szkodliwym? Bo promieniowanie to pozwala zawładnąć umysłem opromieniowanego niemal równie skutecznie jak chip zamieszczony w szczepionce przez Billa Gatesa. Oczywiście o ile chip nie ulegnie uszkodzeniu po zderzeniu z chipem implantowanym podczas podawania drugiej dawki szczepionki.

Po czym rozpoznać foliarza?

Typowy foliarz wyróżnia się językiem. Ludzi bojących się koronawirusa nazywa „covidianami” (taki inteligentny dowcip, że niby są z innej planety, jak Marsjanie), maseczki nazywa „kagańcami” (krępują wolność, wolność i swobodę, krępują zabawę i dziewczyny młode). Czasem też w ferworze dyskusji covidioci (czyli foliarze) mylą się foliarzom z covidianami, ale poza tym foliarze są nieomylni. A są nieomylni, bo wiedzą lepiej, bo ich jutub jest lepszy niż Twój!

Tu mała dygresja: Foliarskie treści są często usuwane przez jutuba czy fejsbuka, ale dla folarza to nie dowód na ich niedorzeczność, tylko na spisek wielkich korporacji. Co zupełnie nie zmienia faktu, że nieusunięte jeszcze treści z tych samych źródeł foliarz kolportuje i wtedy źródła te same są dla niego wiarygodne.

Foliarze lubią nucić piosenki Ivana Komarenko a wielu ma w sypialni plakaty Edyty Górniak. Foliarstwo często idzie w parze z miłością do Konfederastów (Polska dla Bosaków, Gilead dla macic), wiarą w rozum Korwina, ekonomiczny geniusz Mentzena i w to, że Jan Paweł II o niczym nie wiedział.

Bez kagańca, ale na smyczy:

Oczywiście wszyscy „czasem nie nosimy maseczek”, ale tylko u foliarza takie zachowanie to akt bohaterstwa i walki z systemem.

Foliarze nie noszą maseczek… chyba, że mają w tym interes. Nie wierzą też w testy, chyba że mają interes w tym, żeby test zrobić. Ale to, że czasem foliarz włoży maseczkę, albo zrobi test kiedy mu się to opłaca, nie zmienia tego, że nie wierzy w testy i maseczki.

To dość zawiłe… wiem.

Teoretycznie u foliarza brak maseczki jest manifestem niezależności myślenia. Ale kiedy manifestacja mu się nie kalkuluje, maskę zakłada. Prawdopodobnie niezłomność i odwaga osobista oraz stałość poglądów są w mózgu foliarza jakoś powiązane z numerem konta i żelazność jego zasad jest uzależniona od salda. Statystyczny foliarz w badaniu opinii publicznej na pytanie o chęć zaszczepienia się w zamian za samochód w prezencie nie wybiera odpowiedzi „tak” lub „nie”, tylko pyta o markę i rocznik.

Foliarze niezłomi:

To kategoria foliarzy, która wierzy nie tylko w spisek Billa Pfizera, ale także w to, że dowodem foliarskiego heroizmu jest zjedzenie obiadu przy stoliku w knajpie podczas lockdownu, albo nocleg w hotelu „że niby służbowo”. Foliarz niezłomny wychodząc z Żabki, w której oszukał światowy spisek kupując hotdoga bez maski, myśli że przez chwilę wygląda jak powstaniec warszawski wyłaniający się z kanałów. Podobno wielu foliarzy po bezmaskowych zakupach w dużych galeriach handlowych miewa orgazmy.

Identyfikacja!

Gdybyście mieli wątpliwość, czy foliarz jest foliarzem, zawsze możecie spytać podejrzanego o wynik wyborów prezydenckich w USA. W świecie foliarzy nadal rządzi Trump.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Foliarze

 • Ponieważ zamaskowani zombie modlący się do telewizorów i do swoich opłacanych przez korporacje kapłanów Simonów ,Sutkowskich i Horbanów będąc na głodzie masowo biegusiem lecą po wstrzyknięcie szczepionkowego narkotyku w wyniku czego już przenoszą się do krainy wiecznych wirusów ,zostaną na świecie tylko foliarze
  . Foliarstwo to przyszłość

  Gromosław Bezlitosny 17/03/2021 11:08 Odpowiedz
 • … uśmiałem się i ucieszyłem się, bo myslałem już, że w orbicie pewnych Ciał wszystkim juz rozum odebrało… a jednak nie, rozum to jednak wartość trwała i czesto niezalezna od osobistych koneksji… gdy ktoś przekroczy pewien próg erudycji, to ni ch**, nie da się zbałamucić żadnym Ziembom, gembom i amebom… intelektualnm… ani darowanej kawie czy piwu.

  Polska jako kraj wolny, coraz częściej od rozumu, stawiający znów na demokratyczną mądrość mas (a wiadomo – masy to nie elity… zawsze dwóch foliarzy przegłosuje jednego profesora), coraz częściej i już nie w zapisach prawa i werbalnie stawia na ludzi prostych, żeby nie powiedziec prostackich… na róznych kiboli, pro-life’wców, księży pedofilów i obajtkowców, którzy jako narodowa awangarda udowadniają, że Polska to wolny kraj, w którym wszystko i wszystkich mozna o wszystko oskarżyć i wsadzić do więzieni, ale prawo do nieskrępowanego bycia idiotą jest pod szczególną ochroną państwa… i naród coraz częściej i odważniej korzysta z tego prawa…,wystarczy wejśćdo fb i poczytać post znajomych… oni nie dość, że pełną garścią piórem i brakiem rozumu z tego prawa korzystają, ale korzystając z klawiatury starają się „głosić słowo” i przekonywać jak misjonarze innch, że być idiotą to nie wstyd, że być idiotą jest jak wstąpieni do Mensy… bo… bo nas corazwięcej

  Uśmiałem się!

  … i tylko dwie, na początek, uwagi i sprostowania… w drugiej dawce szczepienia nie wstrzykuje się już chipa, tylko login do niego… i maseczki faktcznie krępują wolność… wolność słowa… ileż razy w Biedronce ni ch** nie mogłem się dogadać z kasjerką, bo nie dość, że za pleksiglasową szybą to jeszcze w maseczce… mało słszałem i jeszcze mniej rozumiałem…,

  cemoi07 17/03/2021 00:29 Odpowiedz
  • Dziękuję.
   Masz nieaktualne dane: Login jest tylko w szczepionkach z Rosji.

   Harari:
   „Ludzie myślą raczej za pomocą opowieści, a nie faktów, liczb czy równań. Im ta opowieść prostsza, tym lepiej.”

   Bernard 17/03/2021 08:35 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish