kwi 12, 2021
847 Wyświetleń
0 0

Warsztaty kreatywności i umiejętności społecznych

Napisany przez

Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu zaprasza do zapisów na nowoutworzone zajęcia, których celem jest wspomaganie kreatywnych postaw dzieci, rozwijanie potencjału twórczego oraz kształtowanie umiejętności społecznych.

Trudny i przedłużający się pandemiczny okres ogranicza możliwości kreatywne naszych dzieci. Z tego powodu funkcjonujący nieprzerwanie MDK w Bolesławcu wychodzi naprzeciw bieżącym potrzebom i poszerza swoją ofertę o nowe zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży. Pomysł warsztatów zrodził się z przekonania, że człowiek jest istotą kreatywną i społeczną, i są to dwie najważniejsze determinanty pozwalające szczęśliwie żyć i pokonywać przeszkody.

Najważniejsza część zajęć to rozmowa, która jest podstawą rozwoju bogatego i efektywnego języka, umożliwiającego powiązanie myśli, wyrażanie siebie, a tym samym budowania relacji opartych na szacunku i zrozumieniu. Drugim z zakresów jest pogłębianie kreatywności poprzez rozmaite ćwiczenia, w tym również skupione na manualnym manipulowaniu przy tworzeniu drobnych lub większych wytworów rękodzieła (uwzględniających wiek i zainteresowanie dzieci).

Zajęcia prowadzi Beata Domerecka, nauczycielka, trenerka z wieloletnim stażem, zafascynowana procesem uczenia się na każdym poziomie. Grupą docelową warsztatów są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat.

Kartę zgłoszenia i oświadczenie rodzica/opiekuna można pobrać pod adresem: mdkboleslawiec.pl/zapisy oraz przesłać na adres e-mail: [email protected] lub pozostawić w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu do budynku MDK.

Jeśli jesteście zainteresowani podziwianiem świata i ludzi te zajęcia będą w sam raz. Obudźmy wiosnę w sobie 🙂

Kategorie:
kultura · news · ogłoszenia · polecamy
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish