Cze 9, 2021
339 Wyświetleń
0 0

Sześciokilogramowe pisklę

Napisany przez

Dwumiesięczne potomstwo sępów płowych z Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec rozwija się doskonale!

Jest waga oraz woreczek na pióra do badań w celu okreśelnia płci. Wszystko gotowe na pierwsze badanie pisklęcia sępa płowego, wyklutego w marcu. Młody sęp aktualnie, ma nie wiele z uroczego pisklęcia pokrytego puchem. Z białą skórą, z której wyrastają pierwsze pióra, aktualnie przypomina bardziej wyrośniętego pieczonego kurczaka.
Całe badanie trwa zaledwie dziesięć minut. „Staramy się, aby wywołać jak najmniejszy stres zarówno u rodziców jak i pisklęcia. ” – wyjaśnia kuratora zwierząt Catrin Hammer. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku badań, ptak jest zdrowy i rozwija się doskonale.”

Hodowlana para sępów płowych Agathe i Arthur od wielu lat wychowuje potomstwo w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec. Co roku w styczniu składają jedno jajo, które wysiadują na przemian przez 55 dni. Niektóre z ich dzieci po uzyskaniu dojrzałości przeprowadziły się do innych ogrodów zoologicznych, niektóre nadal mieszkają w Görlitz, a jeden z sępów trzy lata temu został wypuszczony na wolność w Bułgarii, w ramach projektu reintrodukcji. Młody sęp wyposażony w nadajnik, nadal regularnie przesyła dane o swoim położeniu. Więcej informacji na ten temat oraz możliwości objęcia projektu patronatem ochrony przyrody, można znaleźć na stronie www.tierpark-goerlitz.de/pl/Naturschutz-Patenschaften-1.html
Jako policjanci zdrowia, sępy odgrywają bardzo ważną rolę w łańcuchu zależności przyrodniczych. Pestycydy, nielegalne polowania, turbiny wiatrowe a także stosowanie diklofenaku, środka przeciwbólowego, niestety wciąż używanego w weterynarii w niektórych krajach, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zdziesiątkowały światową populację sępów.
Jeszcze kilka miesięcy zajmie tegorocznemu młodemu sępowi zanim osiągnię rozpiętość skrzydeł dochodzącą do 2,7 m oraz nauczy się tatać. Goście odwiedzający Nasze Zoo mogą śledzić rozwój tych charyzmatycznych padlinożerców, przez kamerę z widokiem na ich gniazdo, znajdującą się przy wolierze.
Nasze Zoo oraz znajdujące się nieopodal centrum testowe, aktualnie otwarte są codziennie od godziny od 9:00 do 18:00.

Dobrze chronione – sześciotygodniowe pisklę sępa z rodzicem w gnieździe
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Zittauer Str. 43 02826 Görlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
INIEMAMOCNE w nowej odsłonie

Zespół wokalny INIEMAMOCNE wraca po zimowej przerwie z nowym materiałem muzycznym. Wokalistki z MDK intensywnie […]

Zamknij