lip 23, 2021
554 Wyświetleń
0 0

Saksońskie ogrody zoologiczne oraz Zoo Görlitz wspierają kampanię szczepień przeciw Covid 19

Napisany przez

Ogrody zoologiczne należą do obiektów, które zostały najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Zamknięcie trwające kilka miesięcy było dużym wyzwaniem ekonomicznym dla wielu z nich. Normalny stan rzeczy sprzed pandemii nie został jeszcze osiągnięty. „Ogrody zoologiczne nie mogą nadrobić kilkumiesięcznych strat liczby odwiedzających. Wobec ogólnej sytuacji i rosnących przypadków zachorowalności, z niepokojem patrzymy w przyszłość – także ogrodów zoologicznych, które nie poradzą sobie z ponownym zamknięciem” – podkreśla dyrektor zoo w Lipsku prof. Jörg Junhold, który jest także prezesem Stowarzyszenia Niemieckich Ogrodów Zoologicznych, i dodaje, że ogrody zoologiczne jako popularne obiekty rekreacyjne przyciągają codziennie kilka tysięcy gości. „Z tego względu, działając solidarnie, wspieramy wysiłki rządu Saksonii, aby zwiększać wskaźnik szczepień, w celu przeciwdziałania możliwej czwartej fali.” W tym celu ogrody zoologiczne, aktywnie działają na rzecz reklamowania szczepień ochronnych lub zapewniają wsparcie logistyczne.

Samo zoo w Görlitz straciło w wyniku pandemii ponad 650 000 euro. Przetrwanie było możliwe tylko dzięki hojnym darowiznom i wsparciu rządu. „Jesteśmy wdzięczni za program pomocy dla saksońskich ogrodów zoologicznych” – mówi dr Sven Hammer, dyrektor zoo w Goerlitz. „Mamy nadzieję, że dla naszej własnej ochrony oraz ochrony naszej populacji zwierząt, wiele osób w Saksonii skorzysta z oferty szczepień. Dzięki temu wspólnie będziemy mogli wziąć w swoje ręce naszą przyszłość i mieć nadzieję, że nasza placówka nie będzie zagrożona kolejnym zamknięciem z powodu dużej liczby infekcji.”

W sobotę, 24.07.2021 w Naszym Zoo pojawi się mobilne centrum szczepień.  W godzinach od 10:00 do 14:00 osoby chętne, posiadające ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych, mogą zostać zaszczepione szczepionką producenta Biontech/Pfizer lub jednorazową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Oferta nie jest związana z wizytą w zoo.

Foto: Aleksandretta chińska zajadająca czereśnie, taki widok dostępny jest dla naszych gości, tak długo jak nie pojawi się trzeci lockdown.

www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish