Wrz 24, 2021
336 Wyświetleń
1 0

Nowa ścieżka sensoryczna Zoo Görlitz

Napisany przez

Zdejmij buty i odłóż je na półkę, w przeciwnym razie niczego nie poczujesz. Kamienie na początku ścieżki nieco kłują, dopóki, zazwyczaj dobrze opakowane w obuwie stopy, nie znajdą ukojenia na miękkiej łące.

Nowa “ścieżka dla bosych stóp” w zoo Görlitz prowadzi poprzez kamienie, ziemię, okrągłe drewniane deski z korytarzami wydrążonymi przez insekty oraz bambus, i oferuje nowe doznania sensoryczne dla małych i dużych.

„Czasami sama podczas rundy po zoo, lubię nadłożyć drogi, aby przejść się po naszej nowej ścieżce” – zdradza Isa Plath, pedagog w zoo, której podlegają wszystkie place zabaw oraz gry i zabawy edukacyjne. Pomysł leżał “w szufladzie” od prawie dziesięciu lat, a radość z udanej realizacji jest odpowiednio wielka. To, że ścieżka została zrealizowana właśnie teraz, zawdzięczamy także inicjatywie stażystów Toom Görlitz, którzy zwrócili się do nas zapytaniem o budowę ścieżki, w ramach REWE Group Challenge. Przez kilka tygodni samodzielnie budowali poręcze oraz stojaki na buty, a także wspierali naszych rzemieślników przy budowie ścieżki, ławki do mycia stóp oraz układania kamieni.

“Zoo, w którym wszystko budowane ręcznie z wielką dbałością o każdy szczegół, dla którego ważny jest zrównoważony rozwój? Jako zespół projektowy, nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy wesprzeć tę inicjatywę naszymi pomysłami. Widzieć realizację projektu od przycinania desek po budowę ścieżki sensorycznej, która stopniowo nabierała konkretnych kształtów, było wspaniałą przygodą. Szczególnie ważne było dla nas, aby projekt miał trwały, wspólny wątek. Projekt udało nam się wesprzeć finansowo, dzięki stworzonemu przez nas pojemnikowi na butelki zwrotne, z czego jesteśmy bardzo dumni”, podkreśla trzyosobowy zespół projektowy stażystów Toom w Görlitz, w skład którego wchodzą Alexandra Schultz, Eric Leschke i Luca Hielscher.

W międzyczasie Iza Plath – pedagog w zoo, osobiście widziała psy, które z zaciekawieniem spacerowały obok swoich właścicieli po ścieżce. Wkrótce przy ścieżce pojawią się tablice edukacyjne o łapach i kopytach, pazurach i pajęczych stopach. Tak, aby ścieżka sensoryczna stała się prawdziwą ścieżką po zoo.

 

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prestiżowa nagroda „Sybilla” dla Muzeum Ceramiki

Bolesławieckie muzeum zostało laureatem ogólnopolskiego 41. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020, którego organizatorem […]

Zamknij