paź 28, 2021
738 Wyświetleń
0 0

Potomstwo w „areszcie domowym”

Napisany przez

Dziewięć prosiąt świni siodłatej przyszło na świat w Zoo Görlitz

Słońce świeci, jesienne liście wirują w powietrzu, ale wybiegi świń w görlitzkim zoo pozostają opustoszałe. Powodem jest oficjalny nakaz zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Krótko mówiąc: zamknięcie oraz brak kontaktu z publicznością dla świń na czas nieokreślony.

„Alternatywą byłoby zabicie świń, jednak nie rozważamy takiej opcji” – powiedział dyrektor zoo dr Sven Hammer. „Mamy nadzieję, że wniosek o pozwolenie na budowę zadaszonego budynku złożony w trybie natychmiastowym zostanie szybko rozpatrzony, abyśmy możliwie szybko mogli zapewnić zwierzętom bardziej optymalną hodowlę, nawet w tak trudnych okolicznościach.”
Tymczasem Molly, świnia siodłata, z oddaniem opiekuje się swoimi dziewięcioraczkami, które radośnie popiskują, brykając wokół mamy. Prosięta podziwiane są z entuzjazmem przez odwiedzających zoo gości, niestety już nie mogą zostać pogłaskane, jak miało to miejsce dotychczas.

Pozostaje nadzieja, że ​​kolejny miot prosiąt będzie mógł ponownie nawiązywać bliższy kontakt,
z kochającymi świnie gośćmi.

Zdjęcie: Wspomnienia z lepszych czasów.

Catrin Hammer, www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected] 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish