lut 15, 2022
956 Wyświetleń
0 0

Dama ze stali

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Wieża ze stali i jej sekrety 18 lutego 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

La Tour de fer et ses secrets  le vendredi 18 février 2022 à 17 heures

To będzie już nasze siedemnaste spotkanie! Po raz kolejny powrócimy do Paryża i przyjrzymy się z bardzo bliska wieży Eiffla. Poznamy jej niezwykłą historię i Paryż z końca dziewiętnastego wieku. Nasze popołudnie à la française wzbogaci niezwykła publikacja, a także „okładkowe szaleństwo z wieżą Eiffla”.

Jak zawsze będzie również coś dla miłośników francuskich piosenek, języka francuskiego, a także czas na rozmowę i dzielenie się doświadczeniami.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, zastanów się, może to właśnie coś dla Ciebie.

Przyjdźcie do nas, czekamy na Was! On vous invite, on vous attend !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish