kwi 5, 2023
1844 Wyświetleń
13 0

aŻartNEWS: Prezes PKS Bolesławiec neguje istnienie Jeleniej Góry

Napisany przez

– Nie ma takiego miasta jak Jelenia Góra – oświadczył na uroczystej konferencji Rola Bezpartyjnych Samorządowców w Ubezpartyjnieniu Samorządowych Spółek prezes PKS Bolesławiec, Łukasz Jaźwiec. – Jest Jelitkowo, Yale nawet jest, Zielona Góra jest, ale Jeleniej nie ma, bo tam nie jeździmy!

Bolesławiecki samorządowy przewoźnik zajmujący się skutecznie redukcją bezrobocia wśród miejskich i powiatowych radnych, nie prowadzi przejazdów do tego miasta, choć jeszcze w 1989 roku było ono stolicą województwa jeleniogórskiego, którego część stanowił Bolesławiec. Dzięki temu każdy, kto potrzebuje się tam dostać, jeździ swoim autem, lub spędza kilka godzin w pociągu, aby naokoło pokonać 55 kilometrów dzielących oba miasta. Dzięki temu można po drodze (w jednym z wariantów połączeń kolejowych) zwiedzić nawet malowniczy dworzec kolejowy w Gorlitz, poznając przy okazji Euroregion. Dzięki temu zaś nie ma chętnych na usługi PKS-u Bolesławiec na tej trasie. Takich usług rzecz jasna nie trzeba uruchamiać, bo skoro nie ma chętnych, to po co?

– Spełniamy realne potrzeby mieszkańców, nie te wyimaginowane – mówił prezes. – Niedawno na przykład zatrudniliśmy wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Barbarę Kuduk, bo chciała zobaczyć jak się pracuje w powiatowej spółce, o której losach decyduje jako radna. Obalamy w ten sposób mity o konflikcie interesów.

Inny z liderów Bezpartyjnych Samorządowców, Cezary Przybylski, co prawda nie neguje istnienia miasta Jelenia Góra, ale proponuje jeździć do niego z Bolesławca przez Legnicę, dzięki czemu można ominąć Lubań i przymusowe (choć motywowane pobudzaniem dolnośląskiej turystyki) godzinne oczekiwanie na pociąg w tym przemiłym mieście nad Kwisą.

– Chodzi nam o to, żeby zlikwidować wykluczenia komunikacyjne – powiedział niedawno marszałek Przybylski w wywiadzie dla Orlen Press. – Możemy być pod tym względem wzorcem nie tylko dla Polski, ale i Europy. Kurs z Bolesławca do Jeleniej Góry przez Legnicę to nowe, otwarte spojrzenie na nasz region.

POWYŻSZA INFORMACJA JEST NIEMAL NIEPRAWDZIWA

Kategorie:
aŻartNEWS
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do aŻartNEWS: Prezes PKS Bolesławiec neguje istnienie Jeleniej Góry

 • Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

  Prawnik 08/04/2023 10:39 Odpowiedz
 • Dać go do komercyjnego transportu. Zobaczymy ile wytrzyma i jak sobie poradzi bez dotacji od samorządów i od państwa.

  Kierowca 05/04/2023 12:01 Odpowiedz
  • Gdy są kwalifikacje, to człowiek sam naturalnie odnajdzie się w komercyjnym rynku. Do bycia szefem z politycznego nadania kwalifikacji mieć nie trzeba, od roboty jest wtedy niższy szczebel managementu.

   Grzesiek 06/04/2023 07:35 Odpowiedz
  • dokładnie!

   Mieszkaniec 08/04/2023 10:36 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish