wrz 28, 2023
567 Wyświetleń
0 0

Noc Bibliotek 2023

Napisany przez

Zapraszamy na Noc Bibliotek! Niepowtarzalna okazja, żeby sobotni wieczór spędzić w Bibliotece!

Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wypożyczalnie czynne do 22.00, spotkania z bolesławieckimi autorami, poetami, twórcami. Pokazy artystyczne, warsztaty, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Filmy animowane dla małych i dużych, wirtualna rzeczywistość i to jeszcze nie koniec… A wszystko w oparach lekkiego absurdu. Bo to absurd nie czytać!

Acha, i jeszcze akcja „Podziel się książkami” – przynieście swoje przeczytane książki i wymieńcie się z innymi.

Szczegółowy program wydarzeń wkrótce, ale proponujemy już wpisać tę datę do kalendarza: sobota, 7 października 2023, w godz. 18.00 – 22.00!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish