kwi 30, 2024
1830 Wyświetleń
9 0

Majówka Historyczna 2024 w Zamku Kliczków -1-5.05.2024

Napisany przez

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Majówkę Historyczną, która będzie organizowana w Zamku Kliczków w dniach 1-5 maja 2024. To idealny pomysł na weekend majowy w Zamku Kliczków!

Maj to wyjątkowy miesiąc w roku, podczas którego do Kliczkowa przybywają rycerze, husarze, ułani i inni zbrojni, aby przenieść się w czasie do zaprzeszłych stuleci. Corocznie w Zamku Kliczków organizowana jest wielka Majówka, a w tym roku będzie to wydarzenie wyjątkowe! Spędź majówkę z całą rodziną w Kliczkowie! Wydarzeniu towarzyszą najróżniejsze atrakcje takie jak: rekonstrukcje rycerskie w wykonaniu grupy Wiwern, obóz rycerski, wystawy tematyczne, kramy rzemiosła dawnego. Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern zajmuje się odtwarzaniem różnorodnych elementów kultury średniowiecza – walk, łucznictwa, strojów, kuchni, gier i wielu innych.

W czasie trwania Majówki Historycznej odbędzie się festyn grillowy oraz zostanie stworzona strefa dla dzieci. Zapraszamy Państwa wraz z pociechami do Zamku Kliczków na majówkę z dziećmi. Tylko u nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiecie się w czasie o kilka stuleci wstecz i będziecie mogli doświadczyć historii Polski w jeden dzień. To będzie widowisko! Nie może Was zabraknąć! W czasie majówki odbędą się również spektakle w wykonaniu Teatru Excalibur, koncerty plenerowe i warsztaty tańca w wykonaniu zespołu Żniwa, liczne pokazy konne, mody średniowiecznej, fechtunku. Ars Alchemia zaprezentuje artystyczne i naukowe pokazy eksperymentów chemicznych oraz pirotechniki. W tym roku Majówka Historyczna w Zamku Kliczków będzie wyjątkowo uskrzydlona dzięki gościom ze Skrzydlatej Ferajny! Skrzydlaci przyjaciele zagoszczą w murach naszego Zamku, będzie można poznać ich zwyczaje, zobaczyć z bliska olbrzymie sowy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://kliczkow.com.pl/majowka-historyczna-w-zamku-kliczkow-2024/

 

Kategorie:
news
https://kliczkow.com.pl/

Zamek Kliczków to centrum konferencyjno-wypoczynkowe, w którym historia połączyła się z nowoczesnością, tradycja ze współczesnością, a gościnność i troska o Gości stała się wizytówką tego miejsca. Znakomicie skomunikowany, leżący u zbiegu dwóch autostrad A4 i A18, a jednocześnie ukryty w leśnej głuszy, jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Zamkowy basen w dawnej hali maneżowej, sauny oraz klimatyczne Thalgo SPA zapewnią wytchnienie i relaks, a dzieci znajdą frajdę w sali zabaw czy na parkowym placu zabaw. W Zamku znajdziecie Państwo 219 miejsc noclegowych w stylowych apartamentach zamkowych, romantycznych komnatach, wygodnych apartamentach hotelowych czy rodzinnych pokojach studio. Dysponujemy siedmioma salami konferencyjnymi z nowoczesnym sprzętem multimedialnym/audiowizualnym, które stanowi doskonałe zaplecze dla organizatorów jak i uczestników spotkań. Posiadamy doświadczenie w organizacji zarówno kameralnych spotkań biznesowych, jak i konferencji, liczących kilkuset uczestników. Dokładamy wszelkich starań aby również organizacja uroczystości rodzinnych – wesel, chrzcin, komunii, urodzin i różnego rodzaju jubileuszy, sprostała najbardziej wymagającym gustomi oczekiwaniom naszych Gości. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o kuchni zamkowej, która dzięki połączeniu tradycji kulinarnych z doświadczeniem i wiedzą naszych kucharzy/naszego Szefa Kuchni idealnie uzupełnia całość organizowanej uroczystości. Zamek Kliczków znajduje się w samym sercu Borów Dolnośląskich. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku jak i szukający wyciszenia i pełnego relaksu znajdą tutaj swoje miejsce. Profesjonalny i sympatyczny personel dokłada wszelkich starań, aby to właśnie tutaj mogli Państwo wypocząć i zregenerować siły.

Komentarze do Majówka Historyczna 2024 w Zamku Kliczków -1-5.05.2024

  • dzien dobry bylem na imprezie 1maja 2024 roku pogoda dopisala ale niestety byl to jedyny plus tego widowiska.Pokaz metod zabijania to raczej tylko dla doroslych a ogladaly to niestety dzieci dziczyzna(pieczony dzik)przesolona kielbasa sam pieprz parking do bani jednym slowem bylem tam ostatni raz

    bogdan starowicz 05/05/2024 11:01 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish