Paź 6, 2011
1107 Wyświetleń
0 0

Podziękowanie dla jubilera

Napisany przez

“Miejska biżuteria” Magdaleny Gazur (artystka była m.in. komisarzem 46. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu) miała zdobić ulice Zacisze, Rynek, B. Prusa i Piłsudskiego. Pomysł fantastyczny, zakłócające otoczenia i zachwycające swoją innością ceramiczne elementy zamontowane na elewacji czy na rynnie. Niedostrzegalne czasem na pierwszy rzut oka, ale dostrzeżone – dają do myślenia. Wykonanie świetne. Pieniądze wydane. Efekty pracy zniszczone po kilku dniach.

To tak zwany efekt infokiosku, czyli zamieszczanie przedmiotów pożytku publicznego w miejscach gwarantujących ich dewastację. Bezpieczne miasto, monitoring, walka z wandalami i takie tam bolesławieckie propagandowe bzdury jak zawsze obnażyła rzeczywistość.

W tej chwili zamontowane jest pięć prac z czego dwie zostały zniszczone, w przyszłym tygodniu mają być montowane pozostałe.

– Liczyłam się z tym, że to może zostać zniszczone ale nie myślałam że tak szybko i w taki sposób – mówi Magdalena Gazur.  – W przyszłym tygodniu będę rozmawiała z architektem miejskim o przeniesieniu prac w miejsca bezpieczne, mniej dostępne dla ludzi. Te zniszczone na pewno nie pozostaną w takim stanie.

Szkoda prac pani Magdaleny. Mimo wszystko ja bym te zniszczone pozostawił, bo to Bolesławca portret własny.

Zobaczcie niektóre prace i zniszczenia:

[nggallery id=28]

STRONA WWW ARTYSTKI

 

 

 

 

Kategorie:
Łętowski · news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Podziękowanie dla jubilera

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Ponura kadencja europejskich luzaczków

    4 lata temu, przed wyborami Polacy byli zapewniani, że zasługują na cud. Że będą mieli tanie państwo. Tysiące kilometrów...

  Zamknij