mar 11, 2012
3175 Wyświetleń
0 0

MKS Bolesłavia doceniony przez marszałka województwa

Napisany przez


Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia otrzymał już piąty raz nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wysokie osiągnięcia sportowe i znakomitą pozycję klubu w rankingach ogólnopolskich.

Na ręce prezesa klubu Rafała Bartosza Grumana został złożony list od Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Radosława Mołonia, w którym pada informacja, iż MKS Bolesłavia znacząco przyczyniła się do sukcesu sportowego województwa w roku 2011. Oto treść listu:

Wrocław, dnia 5 marca 2012 r.
Pan Bartosz Gruman
Uprzejmie informuję, że podobnie jak w latach ubiegłych Zarząd Województwa Dolnośląskiego postanowił nagrodzić najlepsze kluby sportowe z Dolnego Śląska, które zdobyły we współzawodnictwie dzieci i młodzieży najwyższe wyniki i w znaczącym stopniu przyczyniły się do sukcesu naszego województwa w roku 2011.
Chciałbym zaprosić Pana Prezesa wraz z zawodnikami, którzy przyczynili się do sukcesu klubu na Dolnośląską Galę Sportu Młodzieżowego, na której wyróżnionym klubom zostaną wręczone nagrody finansowe.
Gala odbędzie się 16.03.2012 r. o godzinie 14:00 w Auli budynku P4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Znając życzliwość Pana Prezesa wobec wszelkich działań wspierających sport dzieci i młodzieży liczę na przyjęcie zaproszenia i przybycie wraz z młodzieżą na naszą uroczystość.

Z poważaniem Radosław Mołoń

MKS Bolesłavia znalazł się w czołówce najlepszych klubów z terenu Dolnego Śląska. Uzyskał on znaczące wyniki w najważniejszych imprezach krajowych wchodzących we współzawodnictwo dzieci i młodzieży.

Według wyników współzawodnictwa klubów na poziomie ogólnopolskim wśród sklasyfikowanych 3193 klubów MKS Bolesłavia zajmuje 245 miejsce. Najwyższe spośród klubów z powiatu bolesławieckiego. We współzawodnictwie klubów na poziomie wojewódzkim (sklasyfikowanych 248 klubów) Bolesłavia zajmuje miejsce 24

W zestawieniu klasyfikacji punktowej klubów prowadzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na podstawie którego przyznawane jest finansowanie z MSiT, UMWD oraz Związków Sportowych na szkolenie dzieci i młodzieży, a także przyznawane są nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku sekcja lekkiej atletyki Bolesłavii zdobyła rekordową liczbę punktów – 127.62 pkt. na 262,1 pkt. zdobytych przez wszystkie kluby z terenu powiatu bolesławieckiego. W 2011r. procentowy udział MKS Bolesłavia w punktach zdobytych przez powiat bolesławiecki wyniósł 48,68%.

Obecnie w MKS Bolesłavia szkolonych jest blisko 80 lekkoatletów, z którymi pracuję kadra o najwyższych w Bolesławcu kwalifikacjach trenerskich i menedżerskich. Zawodnicy startują w ogólnopolskich zawodach, przynosząc liczne medale dla naszego województwa.

FOTO: Paweł Wiśniewski

Kategorie:
MKS Bolesłavia
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do MKS Bolesłavia doceniony przez marszałka województwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish