paź 8, 2014
1738 Wyświetleń
7 0

Cztery tysiące Mateusza Tofila

Napisany przez

Mateusz Tofil z Bolesławca zakończył sezon w niedzielę w Zielonej Górze, jako pierwszy młodzik w kraju przekroczył w sześcioboju rezultat 4000 punktów.

Mateusz Tofil z Bolesławca zakończył sezon w niedzielę w Zielonej Górze, jako pierwszy młodzik w kraju przekroczył w sześcioboju rezultat 4000 punktów.

To był trzeci tegoroczny start zawodnika MKS Bolesłavia Bolesławiec w 6-boju.
3-4 maja we Wrocławiu zgromadził 3786 pkt
22-23 sierpnia w Chojnicach – 3902 pkt, o 42 pkt więcej od rekordu Patryka Barana
4-5 października w Zielonej Górze osiągnął 4033 pkt

Sobotni start rozpoczął od ustanowienia rekordów życiowych w trzech pierwszych konkurencjach, czwarty poprawił w rzucie oszczepem, a piąty oczywiście w sześcioboju.

Mateusz jest bardzo wysoki i szczupły, przy 192 cm wzrostu waży zaledwie 66 kg. Jego trener 39-letni Bartosz Gruman – niegdyś mistrz i czterokrotny wicemistrz Polski w biegu 400 mpł, a obecnie prezes klubu MKS Bolesłavia Bolesławiec – najbardziej jest zadowolony z życiówki w rzucie oszczepem, zważywszy parametry swego podopiecznego. Nie obawia się zmiany kategorii wiekowej, Mateusz w 10-boju juniorów młodszych z powodzeniem startował już w czerwcu br. Dystans 110m przez płotki z rozstawem 9.14 m będzie nawet dla niego wygodniejszy do pokonywania.

Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze Mateusz zdobył złoty medal w skoku wzwyż i srebrny na w biegu przez płotki. Jego rekord życiowy w tej pierwszej konkurencji wynosi 2.01, wyżej w historii skakało tylko dwóch naszych młodzików, Sylwester Bednarek (2.06) i Jarosław Kotewicz (2.04). Ale zdaniem trenera Grumana, to nie musi być docelowa konkurencja Mateusza. Na razie będzie trenować 10-bój.

Trenerami współpracującymi z Bartoszem Grumanem są Paweł Wiśniewski, specjalista od skoku wzwyż i Tomasz Markowski, trener rzutów.

tekst: PZLA – Janusz Rozum
foto: Paweł Wiśniewski

 

Kategorie:
MKS Bolesłavia
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish