lut 19, 2015
3628 Wyświetleń
2 0

Bolesłavia zdobyła Toruń, Ochocka najlepsza!

Napisany przez

Najlepszy występ w historii zanotowali bolesławianie podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w ubiegły weekend w Toruniu.

Najlepszy występ w historii zanotowali bolesławianie podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w ubiegły weekend w Toruniu.

Nie zawiodła naszych oczekiwań zawodniczka Bolesłavii Ewa Ochocka (na zdjęciu powyżej), która udowodniła, że jest obecnie najlepszą polską płotkarką w swojej kategorii wiekowej. Podopieczna Małgorzaty Markowskiej pewnie zwyciężyła w biegu na 60m ppł (8.57 s). Ewa „dorzuciła” jeszcze brąz w biegu na 60m (7.64 s).

Już w biegu na 60 m czułam, że jest dobrze co potwierdziło zdobycie przeze mnie brązowego medalu. Każda konkurencja rządzi się jednak swoimi prawami i czasami drobny błąd eliminuje z walki o medale. Nic takiego się jednak nie stało i po ubiegłorocznym srebrze na 60m ppł i 400 m ppł mam wreszcie upragnione złoto. Ten rok będzie szczególnie ciężki, gdyż zdaję maturę i będę musiała pogodzić sport z nauką. Jak pokazał jednak mój starszy kolega Maciej Goss można zdać z wysokim wynikiem maturę i zdobyć złoty medal na mistrzostwach Polski – powiedziała Ewa.

Po ubiegłotygodniowym bardzo  dobrym biegu na 60 m w Jabloncu jednym z kandydatów do medalu  na Mistrzostwach Polski był  Maciej Buciak. Zawodnik trenera Ryszarda Posackiego nie zawiódł oczekiwań i w pięknym stylu zdobył srebrny medal (7.04).

– Jestem ogromnie szczęśliwy. Wreszcie wiele lat treningów i wyrzeczeń przyniosło efekt. W sporcie trzeba być niesamowicie cierpliwym i z niektórych słabszych występów umieć wyciągać wnioski.  Jak ma się postawiony cel można osiągnąć wiele – powiedział Maciek.

Bardzo niewiele do medalu zabrakło podopiecznej trenera Bartosza Grumana w biegu na 60 m ppł Dominice Kwaszcz. W finale brązowy medal przegrała tylko 0.01 s zajmując doskonałe czwarte miejsce.

Czwarty również był Kacper Olszewski w pchnięciu kulą 6 kilogramową (17.77 m). Nasz najlepszy miotacz w tym roku zmienił technikę pchania na obrotową i pomimo drobnych błędów technicznych może uznać swój występ za udany.

Dziewiąte pozycje zajęli : Paweł Jóźwiak w skoku w dal (6.50)oraz Grzegorz Oślak w chodzie na 5 km (24.45.85 min).

Boleslavia w Toruniu

Kategorie:
MKS Bolesłavia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish