mar 22, 2012
2034 Wyświetleń
0 0

Miasto chce dostać lub kupić od powiatu nieużywaną domenę www.boleslawiec.pl

Napisany przez

Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont magistrat zwrócił się do Starostwa Powiatowego o przekazanie lub ewentualnie odsprzedaż subdomeny „www”  zarejestrowanej dla domeny regionalnej „bolesławiec.pl” , której abonentem w chwili obecnej  jest  Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.

– Nasza chęć zakupu subdomeny związana jest z utrzymaniem pozytywnego wizerunku regionu bolesławieckiego – mówi rzecznik UM. – Subdomena http://www.boleslawiec.pl od kilku tygodni nie wskazuje na żaden serwer www, co może być źle odpierane przez wielu internautów poszukujących informacji o regionie bolesławieckim, w tym  szczególnie inwestorów i innych ważnych interesariuszy.

Starostwo poinformowało, „iż po zasięgnięciu opinii Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, Starosta Bolesławiecki podjął decyzję o odmowie przekazania, jak i odsprzedaży w/w subdomeny”.

W związku z odmową prezydent Bolesławca zwrócił się do starosty z pismem tej treści:

Odmowa przekazania bądź odsprzedania miastu domeny ”boleslawiec.pl” zakomunikowana nam w piśmie podpisanym przez Sekretarza Powiatu Bolesławieckiego nie została poparta żadnymi argumentami . Dowiaduje się tylko, że zasięgnął Pan „opinii Zarządu Powiatu Bolesławieckiego”. Proszę o przekazanie nam uwierzytelnionej kopii protokołu posiedzenia Zarządu Powiatu Bolesławieckiego zawierającej tę negatywną opinię. Może dowiem się, jakie racjonalne przesłanki o tym zdecydowały. Budowa marki miasta to proces długotrwały i dla jego wzmocnienia znaczące byłoby oparcie miejskich portali internetowych o domenę boleslawiec.pl. Wierzę, że zarówno Pan Starosta, jak i Zarząd Powiatu Bolesławieckiego zechce zmienić swą decyzję i podejmiemy rozmowy o przywróceniu domeny boleslawiec.pl stolicy Powiatu Bolesławieckiego.”

Redakcja bobrzan poprosiła o wypowiedź w tej sprawie rzecznika powiatu. Czekamy na nią. Zupełnie niezrozumiały jest dla nas (i nie tylko dla nas) fakt, że domeny www.boleslawiec.pl powiat po prostu nie przekierował na www.powiatboleslawiecki.pl

Problem ze stroną powiatu poruszany był już na bobrzanach TUTAJ i TUTAJ. Powiat kilka lat temu swoją stronę umieścił pod adresem powiatboleslawiecki.pl (ale na stronę wciąż można było wejść wpisując adres boleslawiec.pl), gdzie niedawno, po przerwie, w czasie której strona wcale nie chodziła, pojawiła się znowu. Adres boleslawiec.pl nie odsyła obecnie na stronę powiatu i jest zupełnie niewykorzystany. Jego planowany los jest tajemnicą starostwa a na pytania o to, dlaczego powiat go nie używa można dostać enigmatyczne odpowiedzi w stylu: „losy się ważą”.

Radny Maciej Małkowski na jednej z sesji rady powiatu pytał co jest powodem wygaśnięcia oficjalnej strony internetowej Starostwa i Powiatu pod adresem www.boleslawiec.pl.

Jak czytamy w protokole z sesji, Radosław Palczewski – naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Bolesławcu –  poinformował, że powodem wygaśnięcia strony internetowej www.boleslawiec.pl jest fakt, iż oficjalną stroną powiatu bolesławieckiego jest www.powiatboleslawiecki.pl, która funkcjonuje już od roku 2006 i dodał, że wygaszona strona miała niewielką oglądalność w sieci. Na to radny Małkowski stwierdził, że na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Bolesławieckiego w dalszym ciągu wymieniana jest strona www.boleslawiec.pl jako jeden z oficjalnych adresów powiatu.

Domena www.boleslawiec.pl wydaje się być najatrakcyjniejszym bolesławieckim adresem internetowym. Miasto to rozumie. Powiat chyba nie.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Miasto chce dostać lub kupić od powiatu nieużywaną domenę www.boleslawiec.pl

 • Zarejestruj sobie http://www.starysatyr.pl – będziesz mógł tam uprawiać wszystkie swoje ulubione sporty :)

  Bruner 22/03/2012 22:45 Odpowiedz
 • Przekazanie?
  -Pewnie za przysłowiową złotówkę.
  Nie miałbym nic przeciwko wystawieniu domeny boleslawiec.pl na Allegro.
  Chetnie stanę do licytacji z prezydentem.
  Moim marzeniem jest informowanie pod tym adresem o corocznej Gliniadzie :-)

  Stary Satyr 22/03/2012 16:00 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish