mar 28, 2012
4462 Wyświetleń
1 0

Rezolucja radnych w sprawie TV Trwam – zobacz kto jej nie podpisał

Napisany przez

Rezolucja radnych Rady Miasta Bolesławiec do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie dyskryminacji Telewizji Trwam przy przydzielaniu koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne:

Radni Rady Miasta Bolesławiec składają protest przeciwko odmowie Fundacji Lux Veritatis -właścicielowi Telewizji Trwam- na rozszerzenie koncesji rozpowszechniania programu telewizyjnego drogą naziemną w sposób cyfrowy przez niezrozumiałą decyzję KRRIT dyskryminującą mieszkańców miasta będących w znacznej części odbiorcami TV TRWAM. Radni Rady Miasta Bolesławiec, podejmując interwencję w tej sprawie, oczekują przyznania Telewizji Trwam należnego miejsca na tak zwanym multipleksie. Pozytywna decyzja w tej sprawie wpisze się w polskie tradycje wolności, pluralizmu i demokracji w naszej Ojczyźnie.

Radni Rady Miasta Bolesławiec, podejmując niniejszą rezolucję, popierają tym samym głos innych samorządów w Polsce, między innymi Rady Miasta Lublina, Białegostoku, Sopotu, Nowego Targu, Zakopanego oraz wielu organizacji, instytucji i środowisk społecznych i samorządowych. Mając na uwadze dobro społeczeństwa miasta Bolesławiec i obywateli naszej Ojczyzny oraz nie zgadzając się na ograniczenia możliwości wolnego dostępu do katolickich mediów, wyrażamy naszą dezaprobatę wobec jawnej dyskryminacji także mieszkańców miasta Bolesławiec w możliwości odbioru TV TRWAM.

Rezolucja radnych Rady Miasta Bolesławiec została zgłoszona przez Klub Radych FORUM podczas XXI sesji Rady Miasta w dniu 28 marca 2012 roku. Rezolucję podpisało siedemnastu radnych. Pomysłodawcą był radny Dariusz Filistyński.

Rezolucji nie podpisał obecny na sesji radny Wojciech Kasprzyk. Nie podpisali jej również nieobecni na sesji radni: Jarosław Kowalski, Arkadiusz Krzemiński i Bolesław Nowak. Co ciekawe, rezolucję podpisali radni lewicy: Piotr Hetel, Stanisław Andrusieczko i Paweł Śliwko.

– My nie jesteśmy od tego typu działań – mówi radny Wojciech Kasprzyk, który podczas podpisywania dokumentu wyszedł z sali. – Nie po to nas powołano na radnych.

Kategorie:
Protocool
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Rezolucja radnych w sprawie TV Trwam – zobacz kto jej nie podpisał

 • @antyjudasz – obyś miała choć 1/4 takiego sexu jak mój…, a i wtedy jest ryzyko, że strzeli cię z wrażenia i wycieńczenia atak serca…

  Bruner 20/04/2012 20:44 Odpowiedz
 • Bruner….;-) Wiesz, a może Tobie brakuje dobrego sexu…siedzisz przed kompem non stop, od kilku miesięcy, dzień w dzień…może tutaj jest problem….jesteś po prostu sflustrowany.

  antyjudasz 20/04/2012 19:08 Odpowiedz
 • Piszemy tu o problemach mentalnych Antyjudasza, a nie o jego wpisie…

  Bruner 20/04/2012 13:24 Odpowiedz
 • antyjudasz możemy napisać na forum to co napisaliśmy w duchu :)))

  Daniel 20/04/2012 12:16 Odpowiedz
 • Gdyby niektórzy napisali tylko w duchu, dyskusja byłaby ciekawsza : )

  Bernard 20/04/2012 11:51 Odpowiedz
 • a mówiliście przed chwilą ,że nic się nie zacznie . ile to już wpisów o wypowiedzi antyjudasza ! to była tylko przymusowa cisza , ale każdy w duchu chciał coś napisać .

  Pamiętajcie daniel ma zawsze rację

  Daniel 20/04/2012 11:43 Odpowiedz
 • @Antyjudasz – uderz w stół, a nożyce się odezwą? Tak to chyba szło… Nie dość, że zaburzenie przypasowało to i płeć :)))

  Bruner 20/04/2012 11:37 Odpowiedz
 • Ja tylko spełniłem życzenie Bogdana.

  Z jakiego powodu Trwam dominuje debatę publiczną? Bo każdy musi mieć wroga, PO też, aby konsolidować swoich zwolenników. Trwam jak matka małej Madzi, elektryzuje ludzi.

  Bernard 20/04/2012 11:31 Odpowiedz
 • @Bernard – wg Press, RM ma słuchalność na poziomie 600 tys. ludzi… z jakiego więc powodu temat tej stacji dominuje debatę publiczną w Polsce?

  Bruner 20/04/2012 11:21 Odpowiedz
 • Telewizja Trwam w każdym domu i mieszkaniu!!!, Ojciec Rydzyk na prezydenta!!!

  Bernard 20/04/2012 10:32 Odpowiedz
 • @Daniel
  rzuciliby się gdybym tego nie napisał!

  To nie tak. „Antyjudasz” wyraził swoją opinię. Ona jest emocjonalna i nie odnosi się do żadnych faktów. Sensownie dyskutować z nią można wyłącznie na tym samym gruncie. A widać nikomu się nie chce tworzyć jakichś przeciwnych haseł (Telewizja Trwam w każdym domu i mieszkaniu!!!, Ojciec Rydzyk na prezydenta!!!).

  Natomiast w samej sprawie proponuję taki myślowy eksperyment. Proszę znaleźć jakieś sensowne wyjaśnienia dla histerycznej i bezpardonowej obrony, jaką koalicja PO-SLD-RP objęła KRRiT, nie dopuszczając do jej kontroli przez NIK.

  Bogdan Mazurkiewicz 20/04/2012 10:29 Odpowiedz
 • Kogo miałeś na myśli BRUDNER ? jeszcze płci nie zmieniłem. Zwracam uwagę adminowi tej strony chamstwo i prostactwo Brunera. Ale tak to jest niestety- następny nie spełniony pisarzyna który jedynie na bobrzanach może się „poskarżyć”. Z drugiej strony skoro to jego jedyna rozrywka…
  Precz precz precz!!!

  antyjudasz 20/04/2012 08:47 Odpowiedz
 • @Bruner
  rzuciliby się gdybym tego nie napisał !

  co do tej rady masz rację i się zgadzam

  ale jest jeszcze jeden problem o którym każdy zapomina .
  1.dyrektore nie przedstawił sytuacji finansowej TV
  2. PIS uzurpuje sobie prawo do manifestowania przeciw radzie
  podobno sam rydzyk skarcił Kaczyńskiego za ten występek
  3. to dopiero pierwszy multipleks , przecież ich może być kilka

  nie może być tak że PIS to jedyna prawda na ziemi

  Daniel 20/04/2012 07:18 Odpowiedz
 • @Daniel – co się zacznie? Myślisz, że jak jakaś idiotka zawoła precz z Rydzykiem, to się zaraz wszyscy rzucimy do naparzanki? Człowieku, zlituj się. Z przedszkola jesteście wszyscy, czy jak? Mamy tu do czynienia z nieco głębszym problemem niż casus Rydzyka. Jakaś organizacja państwowa steruje ręcznie i uznaniowo rozdziałem praw funkcjonowania dla mediów elektronicznych. Robi co chce. Puszcza porno – a glebi tych, co im nie pasują politycznie. To jest problem. Ja nie bronię np. pederastom posiadania mediów – bo nie muszę ich oglądać, byle mi się do domu nie wpychali. To jest PRAWO w demokratycznym społeczeństwie! Mają środki, społeczność – chcą gadać i ktoś chce ich słuchać? Nie łamią prawa? Dlaczego jakaś państwowa rada ma im czegoś zabraniać? Radio Maryja ani TV Trwam mi się nigdy w odbiornikach sama z siebie nie włączyła. Naszego Dziennika też mi nikt na skrzyżowaniach do auta nie wpycha na siłę – w odróżnieniu od michnikowego Metra. Aby to pojąć trzeba mieć kilka zwojów więcej niż kura pod czaszką. Lewica zagłosowała za – pisze autor. Tak – bo ta stara lewica, to byli i są kumaci ludzie – w odróżnieniu od obecnych przedstawicieli dominującej klasy politycznej. Wiek, rzecz jasna też robi swoje – bo jak wszystko boli i człowiekowi zdrowie się kończy, to łatwiej zrozumieć jak ważny może być Bóg i modlitwa.

  Ktoś pyta o demokrację w Polsce? To są właśnie fundamenty demokracji. A raczej rysy na tych fundamentach.

  VAT podniosą w trzecim kwartale. Po igrzyskach piłkarskich zacznie się ślizg w dół z turbodoładowaniem. Osłona medialna dla harcerzyków Tuska coraz bardziej puszcza.

  P.S. radnego Kasprzyka powołano do cytowania dowcipów na fejsie :))))

  Bruner 19/04/2012 20:38 Odpowiedz
 • for all
  nKostas to taki bełkot Kaczyńskiego że nie należy słuchać. Kaczyński po 10.04 zwariował a nKostas razem z nim ! większość społeczeństwa zwariowała błaznując w kościołach :a to jaka to tragedia” ale każdy zapomina o długu publicznym , który na dzień dzisiejszy łącznie ze zobowiązaniami emerytalnymi wynosi około 4 biliony PLN. Taki komuch jak nKostas nie jest w stanie ogarnąć tej ekonomii a co dopiero Małkowski . życzę miłego dnia i podwyżkli VAT do 24 % już wkrótce !!!

  Daniel 19/04/2012 17:57 Odpowiedz
 • @antyjudasz
  heh no to teraz się zacznie :))

  Daniel 19/04/2012 13:23 Odpowiedz
 • Precz z tv Trwam, Radiem M. i Panem Rydzykiem!!!

  antyjudasz 19/04/2012 13:15 Odpowiedz
 • @all,
  czuję się zmuszony napisać coś o bieżącym stanie polskich umysłów. A ponieważ nie mam czasu, może to trochę potrwać.

  Na razie jednak bardzo krótko nt. rozdziału częstotliwości (spróbuję unikać poruszania tematu stanu umysłów). Samo rozwiązanie cyfryzacji tv to wielki skandal (kolesiostwo zamiast racjonalności), a już proces koncesyjny to jedna hucpa: kpiny z prawa, demonstracyjna arogancja i bezczelność. Oto pozwala się kolesiom wymieniać i uzupełniać dokumenty już w trakcie postępowania koncesyjnego. Nemo iudex in causa sua, a jednak dworacy Tuska i Komorowskiego decydują i przyznają koncesje podmiotom z którymi byli (i pewnie są) związani pracą lub biznesowo, dwie koncesje przydziela się temu samemu podmiotowi (obydwie to profil okołomuzyczny!), przydziela się koncesję podmiotom nie posiadającym studia, żadnego majątku trwałego a na dodatek mocno zadłużonem. Podobno kryterium zdolności finansowania jest bardzo ważne, a jednak jednemu z podmiotów już samą opłatę koncesyjną rozkłada się na raty (uzasadnienie – problemy finansowe!!!). Rozdzielone koncesje powinny zostać odebrane – podmioty nie podjęły nadawania w wyznaczonym terminie! Nawet jeśli pominiemy, że to jedyna tv o profilu religijnym występująca o koncesję!

  A teraz o TvTrwam – od lat całe media mainstreamowe nieustannie trąbią o wielkim imperium finansowym Rydzyka i nagle odmowę przyznania koncesji uzasadnia się kiepskim stanem finansowym fundacji – toż to ewidentna lekcja nr 2 dla pożytecznych idiotów ( https://bobrzanie.pl/2012/04/13/bruner/szkolka-pozytecznych-idiotow-semestr-i-ekonomia-polityczna ) !
  Okazuje się, że podmiotom z wielkimi długami i bez żadnego majątku trwałego koncesja się należy, a tv działająca na rynku od lat – nadawania nie gwarantuje!
  W każdym innym kraju dworacy siedzieliby już we więzieniu a proces koncesyjny by unieważniono a u nas jedyną obawą pożytecznych idiotów jest problem zagrożenia bolszewizujących mediów wolnością słowa i pluralizmem poglądów!

  Wolność słowa, prawo, równość i zasady pożytecznych idiotów po prostu nie interesują!

  nKostas 19/04/2012 12:32 Odpowiedz
 • @nKostas
  Oczywiście uważasz że PIS to partia prawicowa , liberalna !
  Utożsamiasz się poglądowo z tą partia ! Zaprawdę powiadam Tobie PIS to nie prawica ! A o PO i ich liberalizmie już nie wspomnę !

  Daniel 19/04/2012 12:23 Odpowiedz
 • @Daniel,
  Kto straszy nieustannie ludzi zagrożeniem narodowosocjalistycznym? Ano ich bolszewiccy konkurenci z socjalizmu internacjonalistycznego!
  Musisz jeszcze dużo się uczyć, by mnie próbować czegoś nauczyć o demokracji, socjalizmie i wolności ;-) I o ile tu dawałbym Ci jeszcze nikłe szanse, to jeśli chodzi o Kościół, to raczej szanse są żadne ;-) TvTrwam nie oglądam, ale Radyja słucham już parę lat (założę się że Ty – wcale!), więc o RM też niczego się od Ciebie nie dowiem.

  Podtrzymuję swoje stanowisko – odetnij się od prawicy/libertarianizmu i pleć dalej trzy po trzy! Albo przestań pisać!

  nKostas 19/04/2012 12:07 Odpowiedz
 • @zegins
  Wiesz dlaczego istnieje PO , bo istnieje PIS
  Tak samo jest z Paliknotem istnieje tylko dlatego ,ze kler wpieprza się w politykę jak w TRWAM !
  Durni ludzie poszli za Palikotem bo wypełniał niszę poglądową !

  Daniel 19/04/2012 11:56 Odpowiedz
 • @nKostas
  Ty zaś nie zrozumiałeś to co czytasz ! Nigdzie nie napisałem że TRWAM nie należy się koncesja ! Ja jestem przeciwny koncesjonowaniu czegokolwiek ! O TRWAM napisałem że ma poglądy narodowo socjalistyczne czasami centrowe ale to nie znaczy że należy eliminować taką TV. Jak dobrze wiesz w demokracji narzuca się coś komu przez większość 50%+1 osoba przegłosuje 50%-1osoba i tak własnie dzieje się z TRWAM-em. Ta krajowa rada w ogóle nie powinna istnieć bo jest sterowana przez partie . to ,że 10% kocha trwam nie znaczy że ja to muszę robić . Kościół jest sponsorowany przez państwo i zapomniał o idei i tylko politykuje ! Ja nienawidzę obłudy i hipokryzji a to właśnie politycy robią a przyklaskuje mu kościół !

  Daniel 19/04/2012 11:51 Odpowiedz
 • @Daniel,
  Nie mam nic przeciwko Twojemu nieustannemu pisaniu ogólnikowych, nierzeczowych, agresywnych, skierowanych zwykle ad personam bredni. Stanowczo jednak protestuję przeciwko Twemu podszywaniu się pod prawicowość i liberalizm gospodarczo-ekonomiczny. Twoje posty niczym (poza bardzo nieudacznym nibyatakiem na socjalizm) nie różnią się od postów tutejszego lewactwa. Są równie agresywne, równie nierzeczowe i na równie żenującym poziomie. Nie kompromituj idei wolnościowych – odpuść sobie albo wydaj oświadczenie, że z prawicą i z liberalizmem gospodarczym nie masz nic wspólnego!

  nKostas 19/04/2012 11:01 Odpowiedz
 • Ba!
  Gdyby przyjąć, że paczka zwana radą miasta jest reprezentacją naszej społeczności, to ta sonda jest zupełnie niemiarodajna, bo u nas z 90 procent bolesławian broni TV Trwam : )

  Gdyby dodatkowo przyjąć że Bolesławiec jest Polską w pigułce… o matko!

  Bernard 19/04/2012 07:03 Odpowiedz
 • „TYLKO” co czwarty. Nie mam ochoty bawić się w dyskusję o tym, czy szklanka jest w połowie pełna, czy w połowie pusta, ale komentowanie w ten sposób wyników tej sondy zdaje się nieco kuriozalne. I jeszcze ten tytuł: Polacy nie bronią Telewizji Trwam.

  Telewidzowie tej stacji to w większości nie osoby, które siedzą przed komputerem i biorą udział w internetowych sondach. Jeśli zatem 25% internautów w wieku od 15 do 50 lat uważa, iż „nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej stwarza zagrożenie dla wolności mediów”, to do głowy by mi nie przyszło pisać o tym, że „tylko co czwarty ankietowany”.

  Internetowa sonda na wybranej próbce 800 osób dała wynik 40:25 i komentatorom wystarczyło to do wniosku, że „Polacy są coraz bardziej świadomi” tego, że nieprzyznanie multipleksu Trwam nie jest żadnym zagrożeniem dla wolności mediów. Nie ma porównania z jakimiś wcześniejszymi badaniami, aż 35% badanych nie ma zdania na ten temat, ale to wystarczy do budowania tak jednoznacznych opinii.

  Podanie przy tej okazji liczby zebranych podpisów w obronie Telewizji Trwam zakłócałoby pewnie zaplanowany wydźwięk tej „newsweekowej” informacji.

  Bogdan Mazurkiewicz 18/04/2012 21:42 Odpowiedz
 • demokracja , demokratyczny wybór !!!
  Ale tłuki , to tak jak wybrać pilota podczas rejsu pośród klientów tego rejsu !~!!

  TRWAM to taki narodowy socjalizm zawsze rodzi zło !!

  Ale demokracja to głupi ustrój to taki przedsionek socjalizmu !!

  Ale oczywiście wszyscy jesteśmy katolikami jak betoniarz 10 .04 czy Małkowski 10.04
  różnica jest tylko taka ,że to błazny a nie katolicy

  Daniel 18/04/2012 19:42 Odpowiedz
 • „Tylko co czwarty ankietowany uważa, że nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej stwarza zagrożenie dla wolności mediów – wynika z sondażu Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych, przeprowadzonego dla ”Newsweeka”

  http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/28746,Sondaz_-Polacy-nie-bronia-Telewizji-Trwam

  Bernard 18/04/2012 10:16 Odpowiedz
 • Oślizłe macki Palikota oplątały już mózgi większości naszych radnych. Z obawą czekam na kolejne „wzmożenie umysłowe” naszych rajców.

  zegins 02/04/2012 12:13 Odpowiedz
 • Satyrze – to nie zasługa „prawdziwych katolików” …
  To naturalna kolej rzeczy w ewoluujących, bogacących się demokracjach „zachodnich”. A do takiej chyba aspirujemy…
  No, choć z tym „bogacących się ” trochę przesadziłem :))

  frodo 30/03/2012 07:52 Odpowiedz
 • @Satyr, nie doceniasz Komuny, ona się ciągle doskonali. Właśnie to ona zmądrzała, „prawdziwi katolicy” tu nie mają nic do rzeczy
  https://bobrzanie.pl/2011/11/17/nkostas/postempowcy-nie-odpuszcza

  nKostas 29/03/2012 06:44 Odpowiedz
 • Komunie i SBecji przez czterdzieści lat nie udało się zniechęcić narodu do Kościoła.
  Za to, różnej maści „prawdziwym katolikom” wystarczyło lat 23.

  Wychodzi na to że wydział IV zatrudniał nie tych ludzi co trzeba :-)

  Stary Satyr 28/03/2012 21:55 Odpowiedz
 • Wydaje mi się, że radni dbają o poparcie dla Ruchu Palikota w następnych wyborach samorządowych. I wcale mnie to nie cieszy.

  Bernard 28/03/2012 17:21 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish