kwi 19, 2012
4933 Wyświetleń
1 0

Radny Wojciech Kasprzyk rasistą?

Napisany przez

„Wojciech Kasprzyk, radny miejski PO z Bolesławca, zamieścił na swoim profilu na Facebooku pytanie: „Co ma Murzyn białego?” I odpowiedź – „Słuchać!”. Gdy zapytaliśmy go o ten wpis, tylko się zaśmiał i natychmiast rozłączył.” – pisze portal Gazety Wyborczej.

Reakcja Dariusza Kwaśniewskiego na wpis radnego na FB: „- O Jezu! Wkręcacie mnie? Wojtek coś takiego zrobił?”

Przypomnijmy że radny Kasprzyk nie tylko jest członkiem klubu PO w radzie miasta, ale był również kandydatem tej partii do Parlamentu Europejskiego. Niedawno zasłynął tym, że jako jedyny radny obecny na sesji rady miasta nie podpisał rezolucji w obronie Telewizji Trwam. Mimo tego, że jest radnym, od niedawna pracuje w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej, czyli w spółce należącej do miasta. Jest to zgodne z prawem i praktykowane w Bolesławcu aczkolwiek absurdalne, bo radni pracujący w miejskich firmach na sesjach rady decydują m.in. o losach swoich pracodawców.

Szkoda że gazeta zainteresowała się żenującym poczuciem humoru radnego, zamiast takimi praktykami w bolesławieckim samorządzie.

Jerzy Sawka tak skomentował dla Gazety wpis radnego na Facebooku:

„Radny miejski PO Wojciech Marek Kasprzyk to przaśny bolesławiecki rasista. Zapewne jest zdziwiony takim zaklasyfikowaniem, bo nigdy tak o sobie nie myślał. Zdawałoby się, że młode pokolenie, szczególnie to aspirujące – w tym przypadku – politycznie, powinno być wolne od uprzedzeń rasowych. Jak widać, nie jest. Ten radny nie naruszył reguł politycznej poprawności, bo on zwyczajnie nie ma pojęcia o wartościach współczesnego świata. Żyje w świecie Murzynka Bambo i Kalego. Nikt mu nie powiedział, że pewna epoka już się skończyła, a sam nie jest na tyle bystry, żeby to zauważyć.”

Profil radnego Kasprzyka został usunięty z Facobooka.

Nadesłana do naszej redakcji uchwała Zarządu Miejskiego Platformy Obywatelskiej w Bolesławcu z 19 kwietnia dotycząca sprawy Wojciecha Kasprzyka:
Kategorie:
news · Protocool
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Radny Wojciech Kasprzyk rasistą?

 • @Agnieszko, ta sama starszyzna partyjna dała mu miejsce na liście i poniekąd mandat radnego : )

  Nawet jeśli wcześniej Wojtka nie znali to dobrze o nich nie świadczy, a Wojtek już głosuje zgodnie z życzeniem pana prezydenta : )

  Bernard 02/05/2012 11:39 Odpowiedz
 • Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Ewentualnie o władzę. Albo jedno i drugie. Zachowanie radnego – beznadziejnie głupie, wskazujące na niezbyt wysokie loty intelektualne. Niemniej jednak – jasne jest to, że ktoś mu podłożył świnię. Dobrze, że zaraz starszyzna partyjna potępiła i odcięła się od głupoty. Nie będą jej o nią podejrzewać.
  Chociaż w tym kontekście sytuacyjnym, czy już nie pamiętacie powojennych plakatów jawnie uderzających w czarnoskórą ludność? To dopiero był rasizm najwyższych lotów

  Agnieszka 02/05/2012 10:24 Odpowiedz
 • Ja bym zmienił tytuł na: „Co nas bawi, co nas podnieca”.
  To już sezon ogórkowy się zaczął? Bo ja ciągle wpier$%^& te hiszpańskie…

  krian 21/04/2012 23:23 Odpowiedz
 • @Bernard – ktoś mu podłożył przyjacielską świnię partyjną. To jasne. Cała ta akcja jest groteskowa. Uważam, że to co gość powiedział w TV – było pod każdym względem sensowne. Zachował się godnie – i szacunek mu za to. Likwidacja profilu FB mogła być przedwczesna – ale, z drugiej strony – wytrzymać taką nagonkę, to już trzeba mieć jaja beton.

  Znalazłem ten „jego” dowcip na Demotach, o których w samych superlatywach pisała gazeta wioskowych inteligentów (bo przecież młodzi, dynamiczni, przedsiębiorczy). Właściciel demotów ma też popularny serwis – mistrzowie.org – gdzie największym przebojem (Topka) jest kawał o paleniu Żydów…

  Figurski – pod zarzutami prokuratorskimi o zniesławienie na tle rasowym – będzie host speakerem Euro 2012 na Stadionie Narodowym…

  Tymczasem cyngle z gw – postanowiły przykładnie zlinczować za rasizm powiatowego PO-wca z Bolesławca, który wkleił se na profil fejsa dowcip o murzynie.

  Zawsze cenię sobie zdrowy rozsądek. To wszystko dla mnie śmieszne.
  Powiem więcej: to śmierdząca gównem etyka i moralność na potrzeby chwili. Albo tworzy się zasady i według nich postępuje – albo tworzy się wirtualną perzynę cynglarstwa.

  Ten koleś dowiedział się co są warte te gierki. Dowiedział się też – co są warci jego kolesie z partii.

  Lepiej wcześniej niż później, kolego!

  Te teksty funkcjonariuszy o wartościach PO – to już parodia czeskiego westernu…

  Bruner 21/04/2012 21:49 Odpowiedz
 • Radny w Wydarzeniach Azart Satprzeprasza, stwierdza, że nie jest rasistą oraz zapowiada, że zrobi wszystko aby go nie wyrzucono z partii i… sam zrezygnuje z członkostwa w PO : )

  pierwszy materiał w programie:
  http://www.azartsat.pl/index.php/programy/wydarzenia

  Bernard 21/04/2012 08:19 Odpowiedz
 • Z cyklu: Dramaty Paniczne…

  Bruner 20/04/2012 20:46 Odpowiedz
 • Powyżej dodałem otrzymaną uchwałę Koła Miejskiego PO w sprawie radnego Kasprzyka

  Bernard 20/04/2012 19:24 Odpowiedz
 • oj darek, darek chyba rozpaliles ogien by sie samemu spalic jako polityk.
  mogles odczekac z 2 tygodnie i dopiero wyciagac dowcipne konsekwencje

  fobiak 20/04/2012 17:31 Odpowiedz
 • @Bernard… musi tam być strasznie potliwa atmosfera, że za takie coś takie konsekwencje… Teraz już się nauczy, co znaczy mieć 678 znajomych na FB, z których 600 nie widziało się na oczy… :)))

  Bruner 20/04/2012 11:27 Odpowiedz
 • Dariusz Kwaśniewski na FB (szkoda że nie na ś.p. wallu radnego Kasprzyka):

  „Szanowni Państwo, jako przewodniczący Zarządu Koła Miejskiego PO RP w Bolesławcu, którego Pan Wojciech Kasprzyk jest członkiem, wyrażam ubolewanie z powodu jego zachowania.
  Informuję jednocześnie, że dziś, 19 kwietnia, członkowie zarządu koła – po analizie zaistniałych faktów – podjęli uchwałę nr 5/2012 w sprawie wniosku o ukaranie członka koła, wnosząc do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego Regionu Dolnośląskiego PO o wykluczenie Pana Wojciecha Kasprzyka z Platformy Obywatelskiej.”

  Ciekawe, że z dalszych słów Kwaśniewskiego wynika, że opinię/wytłumaczenie/prawo do obrony Kasprzyka olano:
  Pisze Dariusz K.:
  „nie podejmuję się analizy motywów zachowania Pana Wojciecha Kasprzyka. Odnosząc się do faktów, zaproponowałem dziś podjęcie przez zarząd koła uchwały, o której powyżej napisałem. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Poczekajmy na dalsze działania zgodnie ze statutem PO.”

  Bernard 20/04/2012 06:57 Odpowiedz
 • Ten facet to porażka i nie wiem jak ktokolwiek mógł na niego głosować.

  187 20/04/2012 00:21 Odpowiedz
 • Niech ten Sawka nie bredzi jak potłuczony, bo to już przesada, żeby za zacytowanie jakiegoś głupawego dowcipu robić z kogoś rasistę. Ale ci z tej gazety tak mają. Kiedyś koleś rzucił kamieniem w biskupa – to Michnik palnął tekst na 3 szpalty, w którym ogłosił koniec Chrześcijaństwa. Na drugi dzień było wiadomo, że fatek się zerwał z psychiatryka. Ciekawe, że idole PO-wskiej młodzieży i dziennikarscy koledzy Sawki – Wojewódzki i Figurski lżą kolorowych rodowitych Polaków (i urzędników państwowych zarazem) w mediach ogólnopolskich, w prime time – i jakoś wielkiej afery z tego nie ma. Są jakieś tam nieśmiałe pochrząkiwania na 4 stronach. Ktoś bardzo chciał zaszkodzić temu kolesiowi – że to puścił do mediów, ale cóż… pozna siłę przyjaciół z Fejsa. Taki porządny człowiek – nawet wyszedł z obrad Rady, jak głosowali za TV Trwam… ech!

  Tu jest kwerenda z Google, która pokazuje – jak zadziwiająco rozkwita rasizm w tym kształtowanym mentalnie od ponad 20-lat, przez kolegów Sawki kraju…

  To śmieszne, że kręci się aferę z czegoś, nad czym ewentualnie powinno się znacząco milczeć.

  Bruner 19/04/2012 21:06 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish