lis 13, 2012
2591 Wyświetleń
3 0

To tylko BAJKA 2012 !

Napisany przez

Jesień stanowczo jest tą porą roku kiedy przycichają w człowieku wszelkie zdrowe instynkty i zmysły, bynajmniej ja to tak odbieram, jeszcze to ciśnienie na którym żaden silnik daleko by nie pociągnął, co mi nie przeszkadza żeby pewne rzeczy widzieć jasno i odważnie na równi z wiosennymi klimatami kiedy sierściuchy zrzucają zimowe odzienie.

Bo właśnie tak sobie wymyśliłem w ten listopadowy wieczór, kiedy to akurat niezupełnie przypadkowo wyłapałem na kanale Polsatu katastroficzną datę Majów 21.12.2012, z przerwą na chore reklamy, tłuczone bez opamiętania, przed kolejnym starciem kogutów parlamentarzystów, kogucik lilipucik pokornie siedział na jajeczkach, chociaż to żadna meksykańska wiocha, ale nie da się ukryć że totalna wiocha, bo tak sobie wymyśliłem, żeby obok wielu serwisów informacyjnych znalazł się serwis informacyjny BAJKA 2012, to dopiero byłaby jazda!

Szanuję dystynkcje narodu, poniekąd znając też te wszystkie motylki, bączki, mydlane bańki i jazdę na rezerwie, bo kto tego nie zna czy nie doznał, kiedy do granic dobrego smaku, znowu ktoś przesolił narodową potrawę jaką jest bigos, ,,karmi się” społeczeństwo brudami z życia elit, kolokwialnie rzecząc, bzdurami urastającymi do rangi kłusownictwa, bimbrownictwa i szabrownictwa, partyzantki nie będę tykał, bo dalej może być tylko gorzej, skoro garnek jest a nie ma czego włożyć do garnka, co w przypadku serwisu informacyjnego BAJKA 2012 z pewnością złagodziłoby ten jarmarczny rejwach, tym bardziej pełne żenady rozmowy mężów stanu, gdyż to bajka na równi z muzyką łagodzi obyczaje, zatem nawet nie dogotowany ryż jest do przetrawienia, ale zaznaczam, tylko w serwisie informacyjnym BAJKA 2012 !

Być może inaczej rzecz miałaby się z prognozą pogody, za to w nakręcaniu perspektyw narodowej gospodarki przez ministra finansów, (Więc jest to UFO czy go nie ma?) rzekomo zmierzamy do baśniowej krainy, gdyż zielona wyspa nabrała szarych kolorów, tu winę ponosi jesień-małpa, ale każdy żywy ma swoje prawa do własnych uczuć, czy miłować krasnala czy kaczora Donalda, chociaż jeden jak i drugi to zasraniec, jak ratlerek czy pudelek na różowej smyczy, a jednak ciągnący do Reksia z leśniczówki w krainie wrzosów.

Bo każda bajka ma swój morał, tym bardziej pisana w tym roku, a jeśli nawet zjawi się jakiś rycerz to tylko z zakutym łbem, chociaż coś się zaczyna dziać w przyrodzie skoro osy i pszczółki każdego dnia goszczą w mojej łazience a wchodzą przez lufcik, jeszcze ta inwazja biedronek, a może rzeczywiście natura coś nam podpowiada?

Ale kto teraz uwierzy w cokolwiek, jeśli to co napisałem jest BAJKĄ 2012?

 

Kategorie:
Gruchawka

  Ryszard Gruchawka (rocznik 1950) należy do Związku Literatów Polskich. Poeta, prozaik, bajkopisarz, drwal. Urodził się w Bolesławcu. Już w młodości współpracował z kilkoma czasopismami. Pisywał do nich felietony i reportaże o różnej tematyce. Obecnie tworzy również opowiadania, fraszki i bajki. Oprócz tego pan Ryszard pisze także satyry. Pierwszym sukcesem w jego karierze była nagroda "O laur miedzianego Amora" za opowiadanie "Kamienny pocałunek", którą otrzymał w konkursie literackim w Lubinie. Najbardziej wartościowym wyróżnieniem dla pisarza jest statuetka "Artura", który otrzymał w 1994 r. we Wrocławiu za całokształt twórczości.

  Komentarze do To tylko BAJKA 2012 !

  • Bajka trwa ale na pewno nie będzie dobrego zakończenia . Po euro socjalizmie nastanie czas na narodowy socjalizm . Władza sam na siebie kręci bat , bo im dłużej i mocniej zaciska sznur na szyi społeczeństwa tym większy i mocniejszy będzie odzew . Dla władzy na pewno się to źle skończy .

   Daniel 13/11/2012 11:56 Odpowiedz
  • „znowu ktoś przesolił narodową potrawę jaką jest bigos, ,,karmi się” społeczeństwo brudami z życia elit, kolokwialnie rzecząc, bzdurami urastającymi do rangi kłusownictwa, bimbrownictwa i szabrownictwa, partyzantki nie będę tykał, bo dalej może być tylko gorzej, ”

   rysiek, karmia ochlapami wychodzac z zalozenia, ze spoleczenstwo sie zeswinilo i wszystko zezre z glodu. pozostala przy zyciu „elita” dolewa do koryt fermentujace zlewki a niecierpliwy rzeznik z siekiera w lewej rece pilnuje aby do koryta nikt przez przypadek nie wrzucil cos zjadliwego. za duzo mamy wiesniackich krytykow wysokich aby dobre informacje dotarly do spoleczenstwa. w boleslawcu nie brakuje glupkow szczycacych sie swoja glupota, ktorzy opanowali media i karmia brudami.

   fobiak 13/11/2012 10:05 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish