Mar 27, 2013
1830 Wyświetleń
0 0

Mniej ratowników na Orce

Napisany przez

Nie trzech a dwóch ratowników pilnuje bezpieczeństwa rano i wieczorem w Parku Wodnym Orka w Bolesławcu. Audyt WOPR przy starcie obiektu wskazywał, że powinno być ich trzech.

Kiedy otwiera się basen, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe robi audyt a po nim do zarządzających basenem kieruje wnioski. Ich realizacja ma zapewnić bezpieczeństwo kąpiącym się. Ilość ratowników która według audytu powinna pracować na Orce to 3 osoby.

Tak było, ale ostatnio zredukowano ich liczbę – codziennie od 6.30 do 9 rano oraz od godziny 21 do 22 bezpieczeństwa korzystających z obiektu pilnuje tylko dwóch ratowników. Rozwiązanie takie jest zgodne z przepisami, ale nie do końca z zaleceniami WOPR. Czytelnik bobrzan, który zgłosił nam ten temat zwrócił uwagę, że mniej ratowników może wpłynąć na bezpieczeństwo kąpiących się.

– Nasz obiekt pracuje od 6.30 do 22 i faktycznie zmniejszyliśmy liczbę ratowników w tych godzinach – tłumaczy dyrektor basenu, Jerzy Żabierek. – Wynika to z faktu, że  w tych godzinach są prowadzone zajęcia zorganizowane a prowadzą je również ludzie z uprawnieniami ratowniczymi. Ilość gości na pływalni w tych godzinach jest nieduża.

Dyrektor podkreśla, że trzeci ratownik to asekuracja pozostałych.

– Obecna sytuacja nie wpływa to absolutnie na bezpieczeństwo na basenie – mówi dyrektor. – Jest to tylko zmiana organizacyjna.

Tagi artykułu:
· · · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Mniej ratowników na Orce

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

   pl_PLPolish
   Przeczytaj poprzedni wpis:
   Powiat nr 13

   Z badań ONZ wynika że nasz powiat pod względem edukacji, wykształcenia, zdrowia i zarobków zajmuje […]

   Zamknij