kwi 16, 2013
1514 Wyświetleń
0 0

„Passage” Anny Leśniewskiej

Napisany przez
11 kwietnia w Teatrze Starym w Bolesławcu mogliśmy wspólnie z uczestnikami zajęć pracowni tańca współczesnego Anny Leśniewskiej udać się w niezwykłą podróż , która odkrywała tajemnice ludzkich uczuć.
Widowisko Małego Teatru Tańca i Ruchu zatytułowane „Passage” pozwoliło widzom przejść metaforyczną ścieżkę i pokonać trudności stające na drodze człowieka. Motywem przewodnim choreografii Anny Leśniewskiej była wędrówka człowieka. W widowisku wykorzystano montaż multimedialny uzupełniony grą świateł. Każdy widz mógł znaleźć w hipnotyzującej muzyce „tajemnicze przejście ” i odkryć symbole zamknięte w ruchu tanecznym, który w niezwykle ekspresywny sposób prowadzi widownię przez świat pełen emocji. Scenografię tworzyła projekcja multimedialna uzupełniająca ruch tancerzy. Przemyślana choreografia sprawiła , że widzowie stali się częścią spektaklu i odnaleźli przejście miedzy życiem a sztuką. Widowisko pełni funkcję terapii dla młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu , która przez 6 miesięcy ciężko pracowała, żeby włączyć się do spektaklu z choreografią ruchową sekwencja po sekwencji. Młodzież i dzieci wspaniale odnaleźli się w zaproponowanych przez instruktora choreografiach. Tancerze pokazali, że warto mieć jakiś cel w życiu i przemierzać wybraną przez siebie drogę.
passage
Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish