maj 7, 2013
2578 Wyświetleń
1 0

Ewa Ochocka wygrała Ogólnopolski Mityng LA

Napisany przez

W sobotę 4 maja we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Mityng w lekkiej atletyce. W zawodach uczestniczyła reprezentacja Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Zawody są kwalifikacją do Mistrzostw Europy Juniorów i Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych. Na uwagę zasługuje występ Ewy Ochockiej, która w biegu na 400 metrów przez płotki nie miała sobie równych, zwyciężając w czasie 63,18s  i jednocześnie poprawiając rekord klubu w tej konkurencji.

Równie dobrze spisał się ubiegłoroczny Mistrz Polski w rzucie oszczepem Kacper Olszewski, wygrywając rzut dyskiem wynikiem 49,75m i pchnięcie kulą wynikiem 16,46m oraz zajmując drugie miejsce w rzucie oszczepem rezultatem 58,29m.

W biegu na 400 metrów przez płotki Maciej Goss ustanowił rekord życiowy rezultatem 56,73s. Jakub Rajfur w biegu na 110 metrów przez płotki uzyskał czas 16,28s, a Damian Gradzik w tej samej konkurencji 16,85s. Damian w rzucie dyskiem osiągnął 37,55m.

Na słowa uznania zasługują wyniki w kategorii młodzików:

Dominik Stec wygrał rzut dyskiem 39,86m, był drugi w rzucie oszczepem 44,24m i zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą 11,70m. Wszystkie trzy wyniki to rekordy życiowe młodego zawodnika,

Drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Mateusz Tofil wynikiem 17,36,

Basia Busłowicz w skoku wzwyż skoczyła 150cm,

Martyna Pachulska w biegu na 300 metrów osiągnęła czas 45,89s,

Kacper Popławski w biegu na 300 metrów uzyskał czas 40,34s.

W najbliższy weekend troje zawodników z MKS Bolesłavia będzie reprezentować Polskę na zawodach Nadzieje Olimpijskie w Czechach. Będą to Ewa Ochocka w biegu na 400 metrów przez płotki, Dawid Kopała w rzucie młotem (Ewa i Dawid są obecnie liderami tabel ogólnopolskich) oraz Kacper Olszewski w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.

W następnych tygodniach zawodnicy klubu startować będą w Lidze Juniorów i w Lidze Seniorów, w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików.

Informacja i foto: MKS Bolesłavia

Kategorie:
MKS Bolesłavia
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Ewa Ochocka wygrała Ogólnopolski Mityng LA

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish