2517 Wyświetleń
1 0

Kacper Olszewski czwarty w Mistrzostwach Świata

Napisany przez

Reprezentacja Polski w składzie której wystąpił bolesławianin Kacper Olszewski (na zdjęciu) podczas Szkolnych Mistrzostw Świata w lekkoatletycznym Pucharze Jean Humberta w Karlowych Warach w dniach 22-27 czerwca zajęła czwarte miejsce. W zawodach startowały sześcioosobowe reprezentacje. Wygrała drużyna z Chin, miejsce drugie zajęła Anglia, a trzecie Turcja.

Drużyna uzyskała 678 punktów przeliczanych z tabel wynikowo na punkty. Jednakże do medalu brązowego zabrakło niewiele bo 9 punktów.

Jako opiekun drużyny został powołany nauczyciel Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, będący zarazem nauczycielem i trenerem Kacpra Tomasz Markowski.