lip 19, 2013
2595 Wyświetleń
0 0

Weź kasę od starosty

Napisany przez

Do końca sierpnia w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu można składać wnioski o przyznanie stypendium lub nagrody starosty dla uczniów z osiągnięciami. Można dostać do 200 zł stypendium i nawet 1000 zł nagrody.

Formularz wniosku jest dostępny  TUTAJ. Można też skontaktować się z Wydziałem Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu pod numerem tel. 735 18 75.

Na stypendium i nagrody powiat przeznaczył 36 tysięcy złotych. Mogą się o nie starać wszyscy uczniowie z powiatu bolesławieckiego. Stypendium jest wypłacane  w kwocie od 100 do 200 złotych miesięcznie przez cały rok, nagrody wynoszą od 300 do 1000 złotych. Laureaci Nagrody Starosty Bolesławieckiego oprócz pieniędzy otrzymają także statuetkę Efeba.

Żeby móc się starać o stypendium należy mieć wysokie wyniki w nauce. Dla liceum ogólnokształcącego jest to średnia 5,15; dla technikum 4,85; a dla szkół zawodowych 4,80. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą się starać jedynie o nagrody, jednak u nich pod uwagę będą brane wyniki egzaminów końcowych.

Oprócz tego są też nagrody dla absolwentów i uczniów z osiągnięciami szkolnymi i sportowymi.

Wnioski w imieniu uczniów mogą składać nauczyciele i dyrektorzy szkół, a jeśli uczeń jest pełnoletni, może to zrobić sam. Wniosek o nagrodę złożyć mogą również trenerzy działający w klubach sportowych oraz członkowie organizacji społecznych i gospodarczych działających na terenie powiatu bolesławieckiego.

W zeszłym roku stypendium otrzymało 26 osób, a nagrody – 16 osób.

 

Kategorie:
news

  licealistka, nałogowa czytelniczka, po pierwszych próbach literackich

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish