wrz 19, 2013
2235 Wyświetleń
0 0

Odzyskali trzy Audi warte 450 000 zł

Napisany przez

Odzyskane trzy kradzione samochody marki Audi o wartości około 450 tys. złotych oraz zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o paserstwo, to efekt wspólnych działań, przeprowadzonych przez policjantów z Bolesławca i dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa”, zajmującej się zwalczaniem przestępczości transgranicznej oraz straży granicznej.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i polsko-niemieckiej grupy „Nysa”, zajmującej się zwalczaniem przestępczości transgranicznej oraz straży granicznej odzyskali 3 pojazdy pochodzące z kradzieży. Efektem prowadzonych działań jest też zatrzymanie przez policjantów 2 mężczyzn, mieszkańców gminy Bolesławiec, w wieku 43 i 23, podejrzanych o paserstwo.

audi_boleslawiec02Do odzyskania samochodów doszło po tym, jak funkcjonariusze ustalili na bazie zebranych informacji, że na terenie powiatu bolesławieckiego znajduje się samochód skradziony z terenu Niemiec. Policjanci na prywatnej posesji znaleźli samochód osobowy marki Audi. Prowadząc dalsze działania w tej sprawie, podczas przeszukania terenów znajdujący się w pobliżu odnalezionego auta, funkcjonariusze ujawnili kolejny samochód pochodzący z kradzieży, a następnie kilkadziesiąt metrów dalej jeszcze jedno auto również pochodzące z przestępstwa.

audi_boleslawiec03Wszystkiego odzyskane samochody, to pojazdy marki Audi o wartości blisko 450 tys. złotych. Jak wynika z ustaleń, padły one łupem złodziei kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, zmierzające do zatrzymania kolejnych osób podejrzewanych o udział w tym przestępczym procederze i wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Odzyskane pojazdy zostaną przekazane prawowitym właścicielom. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Informacja i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji Bolesławiec

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish