gru 2, 2013
3615 Wyświetleń
0 0

Forum Samorządowe się wybrało

Napisany przez

Telewizja Lokalna Azart Sat pokazała relację z wyborów w Forum Samorządowym Ziemi Bolesławieckiej, stowarzyszeniu gromadzącym zaplecze polityczne Piotra Romana i w rzeczywistości tworzącym jego kolejne komitety wyborcze. Naszego czytelnika zafrapowała liczba ludzi korzystających z samorządowej kasy wśród członków Forum. Dostaliśmy zestaw screenów z materiału Telewizji Lokalnej wraz zaznaczonymi osobami, które są w Forum i pracują w samorządzie. Zestaw jest ciekawy o tyle, że pokazuje jak bardzo połączonymi naczyniami są miejski samorząd i stowarzyszenie.

Czytelnik wykonał niemałą pracę, aczkolwiek mamy wrażenie, że kilka osób i tak pominął.

Można odnieść wrażenie, że członkostwo w stowarzyszeniu Piotra Romana czy znalezienie się na liście wyborczej jego komitetu staje się przepustką nie tylko do pracy w samorządzie ale i do korzystania z samorządowych zleceń. Oczywiście podobne wrażenie można odnieść wówczas, gdy popatrzy się na na starostwo i podległe mu jednostki oraz na rządzącą w nim Platformę Obywatelską. Pisaliśmy na ten temat niedawno w TYM materiale.

Z obserwacji poniższych screenów rodzi się jeszcze jeden nieco zatrważający wniosek: Popatrzmy na jak wiele spraw w jak wielu dziedzinach w jednym mieście mogą mieć wpływ ludzie z jednego towarzystwa politycznego. Z jednej strony widać co się dzieje, gdy władzę w mieście monopolizuje jedna organizacja. Z drugiej: każdy kto zechce zostać opozycją wobec tej organizacji powinien zastanowić się wiele razy…

Krążący po bobrzanach od lat pomysł stworzenia lokalnej „Mapy nepotyzmu, TKM i zachowań nepotyzmopodobnych” chyba powinien pewnego dnia zostać zrealizowany. Rzeczywistości, która ze stowarzyszeń i partii robi biura pośrednictwa pracy a Powiatowy Urząd Pracy czyni miejscem dla bezpartyjnych – raczej nie zmienimy. Ale może warto by było mieć wreszcie jasność jak wygląda faktyczny podział wyborczego tortu w naszym mieście, co może pozwoliłoby bardziej realistycznie ocenić cel startu w wyborach różnych komitetów.

Co o tym myślicie?

03 001 01 09 08 07 06 04 02

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Forum Samorządowe się wybrało

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish