gru 24, 2013
2186 Wyświetleń
1 0

W wigilijnych klimatach

Napisany przez

Początkowo w moim zamyśle jarzyła się wigilijna lampka na jednej z wielu gałązek świątecznego drzewka, jakoż układałem się w owe komplety, by napisać o stole zastawionym tradycją polskiego domu, lecz zmieniłem zamiar bo te klimaty pachnące cynamonem, wędliną i świerkowiną są nam jak najbardziej bliskie, tylko że męczy mnie niczym czkawka moja książka wydana w Australii, ten mój już co nieco przyrdzewiały „CZAS PROSTOWANIA GWOŹDZI”.

Nic się nie zmieniło w sferze marzeń autora o zyskach płynących ze sprzedaży książki, każdy może przecież zostać Mikołajem i słyszę ten dzwon, tylko który on, bo nadal rzeczywistość jest kawałkiem zimnego metalu który dobrze jest czasem przyłożyć do rozgorączkowanej głowy i wiedzieć, że również Polonia australijska ma swoje odrębne klimaty pomimo nostalgii szczególnie w wigilijny wieczór.

Wprawdzie moja umowa z wydawnictwem australijskim nie jest na tyle wiązana abym nie mógł wydać swojej książki „Czas prostowania gwoździ” na swoim terenie, tylko że znów wpadłbym w drugą skrajność, gdzie polityka czytelnictwa w naszym kraju stanowczo przegrywa z surowym kawałkiem mięsa.

O stronach estetycznych książki nie będę się wypowiadał, bo wydawca się postarał bez zarzutów, lecz co z pięknych mebli gdy się chata sypie?

Kategorie:
Gruchawka

  Ryszard Gruchawka (rocznik 1950) należy do Związku Literatów Polskich. Poeta, prozaik, bajkopisarz, drwal. Urodził się w Bolesławcu. Już w młodości współpracował z kilkoma czasopismami. Pisywał do nich felietony i reportaże o różnej tematyce. Obecnie tworzy również opowiadania, fraszki i bajki. Oprócz tego pan Ryszard pisze także satyry. Pierwszym sukcesem w jego karierze była nagroda "O laur miedzianego Amora" za opowiadanie "Kamienny pocałunek", którą otrzymał w konkursie literackim w Lubinie. Najbardziej wartościowym wyróżnieniem dla pisarza jest statuetka "Artura", który otrzymał w 1994 r. we Wrocławiu za całokształt twórczości.

  Komentarze do W wigilijnych klimatach

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

   Bobrzanie.pl
   pl_PLPolish