sty 10, 2014
2037 Wyświetleń
0 0

ZEC kupił Orkę

Napisany przez

Miasto sprzedało udziały w „Orce” Zakładowi Energetyki Cieplnej. Czyli miejska spółka kupiła miejską spółkę za miejskie pieniądze od miasta. Co z tego wynika (poza zwiększeniem zarządu spółki o przedstawiciela ZEC)?

Informacja urzędowa:
9 stycznia 2014 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz prezes Zakładu Energetyki Cieplnej Wiesław Ogrodnik podpisali umowę dotyczącą sprzedaży udziałów w spółce „Kryta Pływalnia Sportowo-Rekreacyjna” w Bolesławcu.

Piotr Roman, działając w imieniu Gminy Miejskiej Bolesławiec oświadczył, że sprzedaje wszystkie udziały przysługujące Gminie Miejskiej Bolesławiec w ilości 11.000 w spółce „Kryta Pływalnia Sportowo-Rekreacyjna w Bolesławcu”. Cena sprzedaży udziałów została ustalona na 29,00 zł za jeden udział, tj. łącznie na kwotę 319.000 zł.

Zawarta umowa dotyczy sprzedaży udziałów, natomiast wybudowany obiekt i wyposażenie, które zostało zakupione do dnia otwarcia parku wodnego, nadal pozostaje własnością Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Za rok 2012 Orka miała pokaźną stratę. Po roku 2013 spółka jednak notuje zysk.

– Miasto stara się pozbywać udziałów w spółkach które nie pełnią bezpośrednio zadań wynikających z obowiązku samorządu. Sprywatyzowano już Miejski Zakład Rehabilitacji, w tym roku planowana jest też sprzedaż udziałów w Telewizji Lokalnej Azart – mówi Agnieszka Gergont – rzecznik prasowy UM. – Nowym właścicielem jest duża firma, która ma specjalistów od zarządzania. Zmiana nie wpłynie na ceny biletów na Orkę.

Do sprawy wrócimy.

 

 

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do ZEC kupił Orkę

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish