lut 9, 2014
2072 Wyświetleń
4 0

Przybylski i Zieliński będą razem rządzić Dolnym Śląskiem?

Napisany przez

Według Gazety Wrocławskiej i Gazety Wyborczej Jerzy Zieliński, bolesławiecki sekretarz miasta, może znaleźć się w zarządzie województwa z ramienia Obywatelskiego Dolnego Śląska. Jeśli Cezary Przybylski zostanie Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego (a wiele na to wskazuje), obaj panowie musieliby ze sobą współpracować.

– Nic nie wiem o zainteresowaniu moją osobą, dlatego też ciężko mi cokolwiek komentować – powiedział Jerzy Zieliński Gazecie Wrocławskiej.

Niemal każdy dzień przynosi nowe informacje o politycznych targach między Platformową Obywatelską, Rafałem Dutkiewiczem, PSL i SLD. Szefowi dolnośląskiej PO, Jackowi Protasiewiczowi, po zwycięstwie nad Grzegorzem Schetyną zależy na odejściu ze stanowiska marszałka Rafała Jurkowlańca uważanego za człowieka Schetyny. Głównym celem ma być wpływ na podział ogromnych pieniędzy, które w najbliższych latach trafią z unii na Dolny Śląsk.

Dla Bolesławca nowa sejmikowa koalicja może być nadzieją na wschodnią obwodnicę Bolesławca. Dutkiewicz, jak deklaruje, chce doprowadzić do sytuacji, dzięki której unijne pieniądze pozwoliłyby na co najmniej jedną ważną inwestycję w każdej dolnośląskiej gminie.

Zieliński jest wiceprezesem stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk i startował (bez powodzenia) do senatu w 2011 roku pod szyldem ugrupowania Dutkiewicza. Sympatykiem ODŚ jest też prezydent Bolesławca, Piotr Roman. Dutkiewicz wspierał go w ostatnich wyborach samorządowych. Cała ta polityczna układanka uprawdopodabnia krążące po Bolesławcu plotki o tym, że lokalna PO jest już „po słowie” z Piotrem Romanem i ta nieformalna koalicja dokonuje już ustaleń tego, jak miałby wyglądać podział władzy po wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią.

Nieoficjalnie mówi się, że Cezarego Przybylskiego, gdy już zostanie marszałkiem, na stanowisku starosty zastąpi Dariusz Kwaśniewski. Na miejsce Przybylskiego do rady wszedłby (starosta wybrany na marszałka musiałby zrezygnować z funkcji radnego) Ryszard Kawka.

 

Dymek ilustrujący tę informację pochodzi z roku 2011, kiedy Jerzy Zieliński prowadził swoją kampanię przed wyborami parlamentarnych.

 

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Przybylski i Zieliński będą razem rządzić Dolnym Śląskiem?

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish