lut 26, 2014
2201 Wyświetleń
4 0

Kreacja w fotografii

Napisany przez

W pierwszym tygodniu ferii, od 17 do 20 lutego 2014 r., w Młodzieżowym Domu Kultury miały miejsce warsztaty „Kreacja w fotografii”, które zostały zorganizowane i poprowadzone przez instruktorki pracowni plastycznych – Katarzynę Sas i Magdalenę Konieczną. Działania miały charakter otwarty, odbywały się w Galerii Zdolnych i wzięło w nich udział 21 osób.

Warsztaty obejmowały działania z zakresu mody, designu i aranżacji przestrzennej, a ich celem było stworzenie wieloelementowej kreacji, inspirowanej wybranym obrazem znanego twórcy. Uczestnicy warsztatów do dyspozycji mieli nietypowe materiały, takie jak: szary papier, folia malarska, tektura, pianka izolacyjna, pergamin, itp. Z nich stworzyli unikatowe i zwiewne stroje, zaczerpnięte z obrazów m.in. C. Moneta, J. Malczewskiego, E.Degas. Istotnym elementem warsztatów była finałowa fotografia, na której autor kreacji wraz z wykonanymi przez siebie elementami scenografii „tworzył” wybrany obraz.

Ostatecznym podsumowaniem czterodniowych warsztatów będzie wystawa fotografii, która odbędzie się 21 marca w Galerii Teatru Starego.

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish