mar 12, 2014
1474 Wyświetleń
3 0

Dwanaście włamań i kradzieży

Napisany przez

Policjanci z Kruszyna zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy mają na swoim koncie tuzin włamań i kradzieży na terenie gminy Gromadka. Sprawcy łącznie spowodowali straty sięgające 25 tysięcy złotych. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o 12 włamań i kradzieży na terenie gminy Gromadka. Policjanci na trop włamywaczy wpadli, gdy prowadzili sprawę w związku z włamaniem do przedszkola na terenie gminy, która miała miejsce w styczniu br. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali w tej sprawie 19-letniego mieszkańca gminy Gromadka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, a podczas dalszych czynności policjanci zatrzymali również jego kompana. Okazało się, że 23-latek wspólnie z dwoma innymi kolegami ma dużo więcej przestępstw na swoim koncie. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy w okresie od kwietnia do września 2013 r., jedenastokrotnie włamywali się i kradli na terenie gminy Gromadka do mieszkań, pomieszczeń gospodarczych oraz magazynów. Ich łupem padły m.in. butle gazowe, kuchenki, piece, narzędzia sprzęt elektroniczny oraz paliwo z samochodów. Łącznie straty poszkodowani wycenili na blisko 25 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że przedmioty pochodzące z przestępstwa sprawcy sprzedawali, a zyskiem dzielili się między sobą.

Jeden z podejrzanych w chwili popełnienia czynów był nieletni, dlatego o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny. Pozostałym mężczyznom za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja i zdjęcie: KPP Bolesławiec

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish