cze 16, 2014
2202 Wyświetleń
6 0

Wystawa jubileuszowa Młodzieżowego Domu Kultury w Muzeum Ceramiki

Napisany przez

W piątek, 13 czerwca 2014 r. w Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa otwarto wystawę jubileuszową przygotowaną z okazja 60-lecia Młodzieżowy Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. To niezwykle barwna i różnorodna ekspozycja, na której prezentowane są prace podopiecznych oraz instruktorów bolesławieckiego MDK.

IMG_2054W piątek, 13 czerwca 2014 r. w Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa otwarto wystawę jubileuszową przygotowaną z okazja 60-lecia Młodzieżowy Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. To niezwykle barwna i różnorodna ekspozycja, na której prezentowane są prace podopiecznych oraz instruktorów bolesławieckiego MDK.

Główną część wystawy stanowią prace plastyczne uczestników zająć: Joanny Mysłek-Michnowskiej, Magdaleny Koniecznej oraz Katarzyny Sas. Są to zarówno rysunki, jak i grafika, ale także prace ceramiczne, batiki i witraże. W części ekspozycji pokazano także wyroby rękodzieła wykonane w pracowni Ewy Wojciechowskiej.

W drugiej części wystawy prezentowany jest dorobek pracowni technicznych, teatralnych i tanecznych, w tym Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”, który od lat jest wizytówką MDK.

IMG_2027Sporo miejsca poświęcono jednej z najdłużej działających w MDK pracowni modelarskiej, prowadzonej od 1974 r. przez Jana Aljanowicza. Wśród licznych modeli samolotów znalazł się także nowoczesny sterowany radiowo bezzałogowy statek latający tzw. „dron”, co jest dowodem na zmieniające się oblicze zajęć.

W Muzeum pokazano także imponujący dorobek sekcji brydża sportowego prowadzonej przez Rolanda Lippika. Jej członkowie, mimo młodego wieku i krótkiego stażu, zdobywają liczne medale na zawodach w kraju i zagranicą, w tym medale Mistrzostw Polski.

Dodatkowo na planszach z informacjami i zdjęciami przedstawiono wszystkie działające w roku szkolnym 2013/2014 pracownie MDK. Ekspozycję uzupełnia film, prezentujący historię tej instytucji.
Kategorie:
polecamy
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish