lip 29, 2014
7086 Wyświetleń
0 0

4 pomysły na wakacyjny weekend w Görlitz

Napisany przez

Planując wakacyjny wypad do pięknego miasta nad Nysą trzeba znaleźć miłe lokum do spania. Możemy wybrać miejsce noclegu zgodnie ze swoimi upodobaniami. W Görlitz są zarówno luksusowe hotele, jak i tańsze pensjonaty.

Planując wakacyjny wypad do pięknego miasta nad Nysą trzeba znaleźć miłe lokum do spania. Możemy wybrać miejsce noclegu zgodnie ze swoimi upodobaniami. W Görlitz są zarówno luksusowe hotele, jak i tańsze pensjonaty.

 

Stosunkowo nowy jest czterogwiazdkowy hotel Best Western Via Regia. Dużym plusem jest to, że goście mogą za darmo korzystać z wypożyczalni rowerów. Popularny wśród turystów jest romantyczny hotel Tuchmacher, który znajduje się w odrestaurowanej zabytkowej kamienicy. Hotelowi goście na miejscu mają do dyspozycji centrum fitness. Za dwuosobowy, standardowy pokój ze śniadaniem trzeba zapłacić około 400 zł. Ale można też trafić na okazję i zarezerwować taki pokój za 369 zł. Tańsze noclegi można znaleźć po polskiej stronie np. w hoteliku Bella Maggio (180 zł za dwuosobowy pokój), który znajduje się na ulicy Daszyńskiego, nieopodal Bulwaru Greckiego. Do mostu Staromiejskiego, którym przejdziemy na niemiecką stronę Europamiasta można dojść w kilka minut.

_PSC6325


4 pomysły na wakacyjny weekend w Görlitz:

1. Doskonałe na relaks w promieniach słońca jest jezioro Berzdorfer See. Na jednej z kilku utworzonych plaż „Błękitnej Lagunie” z bałtyckim piaskiem, powylegujemy się na słońcu i popływamy. Wstęp na plaże jest bezpłatny, ale trzeba zapłacić 3 euro, czyli ok. 12 zł za parking (za cały dzień). Jest to jedyna plaża nad jeziorem, gdzie o bezpieczeństwo dbają wodni ratownicy.

2. Spacery i zwiedzanie

Görlitz jest jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech. Jest tu ok. 4 tys. odrestaurowanych zabytków. Warte zobaczenia są przede wszystkim Altstadt (Stare Miasto), Obermarkt (Górny Rynek), kościół św. Piotra i Pawła oraz Replika Świętego Grobu. Dla miłośników chmielowych trunków polecam wycieczkę do lokalnego browaru Landskron, gdzie zobaczymy jak waży się piwo zgodnie z 140-letnią tradycją. A wieczorem można pospacerować brzegiem Nysy i zjeść kolację w jednej z restauracji po polskiej stronie (zawsze to trochę taniej).

_PSC5917

3. Zwiedzanie muzeów

W Görlitz jest kilka muzeów, które warto odwiedzić. W Muzeum Śląskim, które ma siedzibę na Starym Mieście, poznamy historię, sztukę i kulturę Śląska. Natomiast Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga prezentuje m.in. faunę i florę Górnych Łużyc, a Muzeum Fotografii przy Löbauer Straße 7 historię fotografii.

PSC_0419


4. Rowerem po Görlitz i okolicy

Miasto można z powodzeniem zwiedzać także na dwóch kołkach. Wąskie uliczki i zakamarki czają się w wielu miejscach tego urokliwego miasta. Na rowerze łatwą trasą dojedziemy także nad Berzdorfer See. Z Görlitz to odległość ok. 10 km, a ścieżka rowerowa biegnie częściowo wzdłuż Nysy. Jedzie się miło i przyjemnie. Potem możemy objechać jezioro dookoła i wrócić. Polecam tę trasę!

Tagi artykułu:
· · ·
http://zycieprzygranicy.blogspot.com

Blog o życiu przy granicy jest zbiorem moich doświadczeń związanych z mieszkaniem na pograniczu - w Zgorzerlitz. Jeśli chcecie wiedzieć jak żyje się w Görlitz, interesują Was kultura, wydarzenia, przepisy prawne, obowiązujące tutaj zwyczaje i nasi sąsiedzi - zaglądajcie tu. A zapewniam, że nie pożałujecie! Zajrzymy do domów, sklepów, restauracji, kawiarni, muzeów i gdzie tylko się da..

Komentarze do 4 pomysły na wakacyjny weekend w Görlitz

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish