sie 15, 2014
4806 Wyświetleń
0 0

Malarstwo Edwarda Szuttera w Galerii „Format” w Bibliotece

Napisany przez

Miejska Biblioteka zaprasza na wernisaż malarstwa Edwarda Szuttera 21 sierpnia, w czwartek, godzina 17.00

Miejska Biblioteka zaprasza na wernisaż malarstwa Edwarda Szuttera 21 sierpnia, w czwartek, godzina 17.00

Artysta zaprezentuje obrazy z cyklu „Pod pozorem codzienności …”
Wystawę będzie można oglądać do końca września.

[…] To wszystko, co człowiek i jego cywilizacja uznaje już za zbyteczne i niepotrzebne, pod pędzlem Edwarda Szuttera odradza się, przeistacza w nową jakość. Zużyte sprzęty, z których zdjęto uciążliwy obowiązek doczesnej użyteczności nabierają metafizycznego znaczenia i biorą udział w jakimś ponadczasowym spektaklu. Przedmioty zamieniają się w rekwizyty; oplata je aura głębokiego spokoju, jakiejś uroczystej ceremonii trwania poza czasem, a nad wszystkim unosi się nieokreślony, poetycki nastrój metaforycznego uogólnienia… (fragment wypowiedzi malarza Michała Bacy, przyjaciela artysty).

E-Szutter

Edward Szutter mówi o sobie – „Na wszystko patrzę przez pryzmat malarstwa, otacza mnie barwny świat, którego stałem się częścią. Myślę, że patrzenie w niebo, obserwowanie gwiazd, fascynacja literaturą, dotyk wiatru, oddychanie, radość życia i malarstwo to jedno. Czyż nie daje to wystarczającej motywacji do tworzenia?”

Zainteresowanym polecamy:
http://www.szutter.info/
Michał Baca: Ciche życie Edwarda Szuttera
Lesław Kasprzycki: Dążę do prawdy, rzetelności i konsekwencji. Rozmowa z Edwardem Szutterem. – Rocznik Bolesławiecki 2011, s. 89-94
Edward Szutter piękno przedmiotu. – Artysta i Sztuka 2011, nr 1, s. 18-31

Kategorie:
polecamy
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish