lis 18, 2014
3226 Wyświetleń
6 0

Radny wylosowany w Kliczkowie

Napisany przez

Gmina Osiecznica (woj. dolnośląskie), pomorskie Miastko i wieś Trzciano w gminie Ryjewo (woj. pomorskie) – tam kandydaci na radnych musieli przygotować się na dodatkowe wyborcze emocje. Ich los został powierzony fortunie, bo o tym, kto został radnym, zdecydowało losowanie – informuje TVN 24.

Gmina Osiecznica (woj. dolnośląskie) – tam kandydaci na radnych musieli przygotować się na dodatkowe wyborcze emocje. Ich los został powierzony fortunie, bo o tym, kto został radnym, zdecydowało losowanie – informuje TVN 24.

Damian Tomiak z KWW Ziemia Bolesławiecka (na zdjęciu), kandydat na radnego dolnośląskiej gminy Osiecznica otrzymał od wyborców 62 głosy. Takie samo poparcie otrzymał jego kontrkandydat – sołtys wsi Kliczków Kazimierz Rowiński (KWW SLD Lewica Razem). By wyłonić tego, kto zasiądzie w radzie gminy, komisja wyborcza, zgodnie z ordynacją wyborczą, musiała przeprowadzić losowanie.

– To nie żadna demokracja, a ślepy los. No, ale nic na to nie poradzimy. Może uda się za cztery lata – mówi niedoszły radny Tomiak. Mężczyzna nie wiedział, jak wyglądało losowanie, które zdecydowało o jego losie. – Nie wiem czy losowano koperty, ciągnięto zapałki, czy rzucano monetą. Dowiedziałem się od ludzi, że nie zostałem radnym – mówi Tomiak dla TVN.

Przedstawicielka gminnej komisji wyborczej z Osiecznicy w rozmowie z tvn24.pl potwierdza. – Było losowanie zamkniętych kopert. W losowaniu brała udział komisja w pełnym składzie – przyznaje kobieta.

Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzyma równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu, o wyborze decyduje większa liczba obwodów, w których kandydaci otrzymali największą liczbę głosów, a gdyby i liczby obwodów były równe – rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez komisję.
Kodeks wyborczy, art. 443 §2

 

Kliknij i przeczytaj całą informację na stronie TVN 24.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Radny wylosowany w Kliczkowie

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish