lis 27, 2014
3887 Wyświetleń
6 0

Protesty w sprawie wyborów w gminach Osiecznica i Warta Bolesławiecka

Napisany przez

Pełnomocnik wyborczy KWW Ziemia Bolesławiecka składa protesty wyborcze w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. W Wartowicach część kart do głosowania trafiła do innego obwodu głosowania co wpłynęło na wynik głosowania. W Osiecznicy zaś o losowaniu radnego nie poinformowano pełnomocnika komitetu.

Pełnomocnik wyborczy KWW Ziemia Bolesławiecka, Urszula Kasprzak (na zdjęciu), składa protesty wyborcze w                                                                   Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. W Wartowicach część kart do głosowania trafiła do innego obwodu głosowania co wpłynęło na wynik głosowania. W Osiecznicy zaś o losowaniu radnego (dwóch kandydatów miało ten sam wynik o czym pisaliśmy TUTAJ) nie poinformowano pełnomocnika komitetu.

Protest dotyczący wyborów do rady Gminy Warta Bolesławiecka dotyczy tego, że podczas analizy zestawienia wyników głosowania w okręgu wyborczym nr 3 zauważono, iż liczba kart wyjętych z urny jest większa (174), niż liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (164).  Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze potwierdziła w rozmowie telefonicznej z pełnomocnikiem ZB, że część kart do głosowania z okręgu wyborczego nr 3 (sołectwo Wartowice) trafiła do okręgu wyborczego nr 2 (sołectwo Warta Bolesławiecka od numeru 60). Oba okręgi wyborcze należą do jednego obwodu głosowania i miały tę samą siedzibę obwodowej komisji wyborczej. Po przeanalizowaniu zestawienia wyników głosowania w okręgu wyborczym nr 2, stwierdzono, że liczba kart wyjętych z urny jest mniejsza (167), niż liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (177).

Pełnomocnik zwraca sądowi uwagę na fakt, że w obu okręgach wygrano tylko dwoma głosami przewagi więc zaistniała sytuacja mogła mieć znaczący wpływ na wynik głosowania w tych okręgach. Wnosi z związku z tym o powtórne przeprowadzenie wyborów w okręgach nr 2 i 3 w wyborach do Rady gminy Warta Bolesławiecka.

W wyborach do Rady Gminy Osiecznica w okręgu wyborczym nr 4 (Kliczków) dwóch kandydatów, Damian Tomiak Kazimierz Rowiński dostali po 62 głosy. W związku z tym odbyło się przewidziane prawem losowanie. Jednak według wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej o terminie losowania należało z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomić pełnomocników komitetów obu kandydatów, aby mogli być obecni przy losowaniu. Gminna Komisja Wyborcza w Osiecznicy o tego nie zrobiła. W związku z tym pełnomocnik Ziemi Bolesławieckiej domaga się ponownego losowania.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Protesty w sprawie wyborów w gminach Osiecznica i Warta Bolesławiecka

  • Każdy z moich znajomych glosował na PSL, a ci którzy nie do końca byli przekonani stawiali dwa krzyżyki w celu unieważnienia głosu. Podważanie wyników wyborów przy OCZYWISTYM poparciu dla PSL i celowym unieważnianiu swoich głosów jest niezaprzeczalnym potwierdzeniem oszołomstwa całego środowiska prawicowego. Ps: badania TVN są kolejnym świadectwem, ze naród jest przeciwny ponownym wyborom i uznaje wynik jako prawidłowy

    Artur Respondenek 28/11/2014 12:48 Odpowiedz
  • Skandal!!

    Leszek Miller 28/11/2014 12:27 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish