gru 3, 2014
1609 Wyświetleń
0 0

Jubileusz Wachnowskiego w niedzielę w radiowej Trójce

Napisany przez

Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej Tomek Wachnowski będzie obchodził trzydziestolecie swojej pracy artystycznej. Jubileusz uświetnią Artur Andrus, Grażyna Auguścik, Marek Dyjak, Krzysztof Ścierański i Marcin Daniec.

Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej Tomek Wachnowski będzie obchodził trzydziestolecie swojej pracy artystycznej. Jubileusz uświetnią Artur Andrus, Grażyna Auguścik, Marek Dyjak, Krzysztof Ścierański i Marcin Daniec. – Zapraszam serdecznie bolesławian do wysłuchania mojego koncertu – mówi artysta.

Tomek Wachnowski wykona mini recital złożony z wybranych piosenek ze swojego repertuaru, a  goście zaprezentują piosenki Tomka w nowych aranżacjach. Towarzyszyć im będą muzycy: Bogdan Sabała – gitary, Maciej Szczyciński – bas, kontrabas i Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne.

Koncert rozpocznie się 7 – go grudnia o godz. 20.00 i będzie transmitowany na żywo ze studia.

Pochodzący z Bolesławca Tomek Wachnowski to autor śpiewający. Nagradzany na OPPA w Warszawie i na Studenckim Festiwalu w Krakowie, w Opolu – Premiery 1999. „Śniegowice”, „Byłoby miło” czy piosenka z  filmu o Asteriksie „Ona nie widzi mnie”, to jego wizytówki.  Ale każda jego piosenka, czy wykonanie, bo ostatnio też trochę cudzych utworów wprowadził do repertuaru, to osobny, oryginalny świat. Słowa między akordami gitary tworzą niepowtarzalną, a jednocześnie  zrozumiałą dla wszystkich  aurę. Grand Prix – Nagroda Prezydenta Komorowskiego na X Ogólnopolskim Festiwalu Nadzieja im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu w 2013 i w lutym 2014 Grand Prix i Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku to dowody, że artysta nie spoczął na laurach z początków swojego artystycznego żywota. Tomek Wachnowski w tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej i ten koncert jest zwieńczeniem tych obchodów.

Tomek jest również autorem Hymny Gliniady, czyli piosenki Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny a także piosenki Pamiętam Bolesławiec:

Jednym ze sponsorów koncertu w Trójce jest bolesławiecka firma Nantes produkująca innowacyjne kosmetyki oparte na Nanowodzie.

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish