lut 1, 2015
3031 Wyświetleń
2 0

Minister odwiedziła bolesławieckie firmy

Napisany przez

Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, w piątek odwiedziła Bolesławieckie firmy Stomadent oraz Nanolaboratory Nantes, w których prowadzi się badania nad nanotechnologią.

Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, w piątek odwiedziła Bolesławieckie firmy Stomadent oraz Nanolaboratory Nantes, w których prowadzi się badania nad nanotechnologią. 

IMG_8548

Zdzisław Oszczęda prezentuje pani minister najnowsze urządzenia do wytwarzanie Nanowody.

 

Minister zapoznała się z efektami badań, przede wszystkim z nazwaną Nanowodą zdeklastrowaną wodą o nadzwyczajnych właściwościach, oraz z bardzo obiecującymi wynikami badań Nanowody.

– Jestem pod wielkim wrażeniem tego, że tutaj, w Bolesławcu mamy najnowsze technologie – powiedziała Ilona Antoniszyn-Klik. –  A przede wszystkim najnowsze technologie aplikowane wraz z badaniami i z zatrudnieniem lokalnych pracowników, którzy wcześniej pracowali w zupełnie innych zawodach a teraz są w stanie tworzyć nam najnowocześniejsze rozwiązania, które potem będziemy sprzedawali za granicę.

Stomadent uruchamia właśnie produkcję suplementów diety opartych na swoim wynalazku. To zaciekawiło przedstawicielkę rządu.

– Jestem pod wrażeniem pomysłu takich suplementów diety, które poprawiają jakość naszego życia. To nie tylko przyszłość tej firmy, ale i całej branży – podsumowała minister.

IMG_8520

Wyprodukowana w Bolesławcu komora wytwarzająca Nanowodę dla rolnictwa.

Zainteresowana bolesławieckimi osiągnięciami minister, wraz z szefem Stomadentu, Zdzisławem Oszczędą, odwiedziła także zakład powstały w dawnym Zapeksie, w którym uruchomiono produkcję komór do samodzielnego wytwarzania Nanowody m.in. dla potrzeb rolnictwa. Pierwsze komory z tego zakładu już trafiają do hodowli bydła i drobiu. Mają zwiększać wydajność hodowli i obniżać jej koszty poprawiając stan zdrowia zwierząt.

IMG_8562

Zdzisław Oszczęda prezentuje sprzęt do testowania nowych produktów.

 

– Produkcję tę uruchomiliśmy dzięki unijnej dotacji i nasz produkt już zaczyna zdobywać rynek – mówi Zdzisław Oszczęda. – Taka wizyta jak dzisiejsza to dla mnie gest poparcia ze strony pani minister ale również forma zwrócenia uwagi na nasze osiągnięcia i docenienia naszej pracy.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Minister odwiedziła bolesławieckie firmy

  • Zdelegalizowac PSL!

    s 05/02/2015 16:27 Odpowiedz
  • Za komuny też łazili po fabrykach.
    A ja się czepiałem Piotra Romana ,że łazi po budowach jak perelowiec . No cóż w końcu to „inwestor ” pośrednik społeczeństwo-przedsiębiorca (czytaj zaprzyjaźniony z samorządem). A TUUUU Ilina Antoniszynowa Klik po co odwiedziła prywatnego przedsiębiorcę i po co przedsiębiorca zapraszał i się oprowadzał po firmie z pod sekretarzem Klik? No niech mi nikt tu nie mówi ,że chodzi o miejsca pracy !

    Daniel Dziedziczak 03/02/2015 13:25 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish