Lut 1, 2015
2308 Wyświetleń
1 0

Minister odwiedziła bolesławieckie firmy

Napisany przez

Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, w piątek odwiedziła Bolesławieckie firmy Stomadent oraz Nanolaboratory Nantes, w których prowadzi się badania nad nanotechnologią.

Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, w piątek odwiedziła Bolesławieckie firmy Stomadent oraz Nanolaboratory Nantes, w których prowadzi się badania nad nanotechnologią. 

IMG_8548

Zdzisław Oszczęda prezentuje pani minister najnowsze urządzenia do wytwarzanie Nanowody.

 

Minister zapoznała się z efektami badań, przede wszystkim z nazwaną Nanowodą zdeklastrowaną wodą o nadzwyczajnych właściwościach, oraz z bardzo obiecującymi wynikami badań Nanowody.

– Jestem pod wielkim wrażeniem tego, że tutaj, w Bolesławcu mamy najnowsze technologie – powiedziała Ilona Antoniszyn-Klik. –  A przede wszystkim najnowsze technologie aplikowane wraz z badaniami i z zatrudnieniem lokalnych pracowników, którzy wcześniej pracowali w zupełnie innych zawodach a teraz są w stanie tworzyć nam najnowocześniejsze rozwiązania, które potem będziemy sprzedawali za granicę.

Stomadent uruchamia właśnie produkcję suplementów diety opartych na swoim wynalazku. To zaciekawiło przedstawicielkę rządu.

– Jestem pod wrażeniem pomysłu takich suplementów diety, które poprawiają jakość naszego życia. To nie tylko przyszłość tej firmy, ale i całej branży – podsumowała minister.

IMG_8520

Wyprodukowana w Bolesławcu komora wytwarzająca Nanowodę dla rolnictwa.

Zainteresowana bolesławieckimi osiągnięciami minister, wraz z szefem Stomadentu, Zdzisławem Oszczędą, odwiedziła także zakład powstały w dawnym Zapeksie, w którym uruchomiono produkcję komór do samodzielnego wytwarzania Nanowody m.in. dla potrzeb rolnictwa. Pierwsze komory z tego zakładu już trafiają do hodowli bydła i drobiu. Mają zwiększać wydajność hodowli i obniżać jej koszty poprawiając stan zdrowia zwierząt.

IMG_8562

Zdzisław Oszczęda prezentuje sprzęt do testowania nowych produktów.

 

– Produkcję tę uruchomiliśmy dzięki unijnej dotacji i nasz produkt już zaczyna zdobywać rynek – mówi Zdzisław Oszczęda. – Taka wizyta jak dzisiejsza to dla mnie gest poparcia ze strony pani minister ale również forma zwrócenia uwagi na nasze osiągnięcia i docenienia naszej pracy.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Minister odwiedziła bolesławieckie firmy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Rynek z lotu ptaka – Skydivision prezentuje

  Obejrzyjcie centrum miasta na filmie zrealizowanym przy pomocy drona. Film zrealizowałą firma www.skydivision.pl.

  Zamknij