Maj 22, 2015
1632 Wyświetleń
2 0

Profesor Jan Miodek będzie gościem I LO

Napisany przez

W najbliższy poniedziałek I LO gościć będzie profesora Jana Miodka, językoznawcę, autora kilkuset publikacji naukowych i popularnonaukowych, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Bogata wiedza i wyjątkowy talent popularyzatorski Profesora Jana Miodka pozwoliły rozpropagować wiele zagadnień z dziedziny języka polskiego nie tylko w praktyce uczelnianej, ale w licznych autorskich cyklach telewizyjnych, jak emitowany w latach 1968-2007 cotygodniowy program „Ojczyzna polszczyzna”, czy od 2009 roku „Słownik polsko-polski”.

Będzie to trzecia wizyta Pana Profesora Miodka w tym liceum i choć od tej pierwszej, w marcu 1988 roku minęło już wiele czasu, to zarówno wtedy, co potwierdzają kroniki szkolne, jak i teraz – z pewnością będzie to duże wydarzenie i zaszczyt.

 

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dni Medycyny Estetycznej w Klinice La Perla w Bolesławcu! 50% zniżki na wszystkie zabiegi

Chcesz skorzystać z najlepszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii? Marzysz o świetnej sylwetce na lato oraz młodej...

Zamknij