cze 22, 2015
2476 Wyświetleń
4 0

Prezentacja osiągnięć bolesławieckiej firmy w Izraelu – Zdzisław Oszczęda z ministrem Grzegorzem Schetyną na Forum Biznesu Polska-Izrael w Tel Awiwie

Napisany przez

Bardzo ważną częścią niedawnej wizyty ministra Grzegorza Schetyny w Izraelu były rozmowy o możliwościach rozwoju polsko-izraelskiej współpracy gospodarczej, naukowo-technologicznej oraz inwestycyjnej, które z izraelskimi partnerami prowadziła wiceminister Katarzyna Kacperczyk. Wiceszefowej MSZ towarzyszyła grupa ok. 100 przedstawicieli świata nauki, administracji rządowej i samorządowej oraz przedsiębiorstw różnych sektorów, posiadających ofertę charakteryzującą się wysokim zaawansowaniem technologicznym, silnym związkiem z obszarem badań i rozwoju oraz poszukujących partnerów zagranicznych. Wśród nich był Zdzisław Oszczęda, prezes Nanolaboratory Nantes, który prezentował bolesławieckie badania nad nanotechnologią i efekt tych badań – Nanowodę.

Grupa ta podczas pobytu w Izraelu spotkała się z przedstawicielami władz lokalnych w Hajfie i Tel Awiwie, odwiedziła siedziby największych izraelskich przedsiębiorstw. Polscy goście wzięli również udział w Forum Biznesu Polska-Izrael w Tel Awiwie, którego oficjalną sesję otworzył minister Grzegorz Schetyna. Podczas tego spotkania przedsiębiorcy reprezentujący instytucje kapitałowo-finansowe oraz sektor wysokich technologii mieli okazję rozmawiać z partnerami izraelskimi na temat intensyfikacji kontaktów biznesowych i identyfikacji nowych wymiarów współpracy gospodarczej.

– Dziękuję bardzo ministrowi Schetynie za zaproszenie na ten wyjazd – mówi Zdzisław Oszczęda. – Nawiązałem kilka ciekawych kontaktów, które mogą zaprocentować w przyszłości. Pokazaliśmy również Izraelczykom, że innowacje w naszej gospodarce są ważne. Prezentowałem tam głownie możliwości wykorzystania Nanowody w rolnictwie, bo głownie ta problematyka interesowała stronę izraelską. Mamy już w Polsce pierwsze wdrożenia naszej technologii w tej branży i ciągle pracujemy nad kolejnymi.

Izraelczyków zainteresowały również możliwości wykorzystania Nanowody w medycynie. Wraz z prezesem Oszczędą wyniki badań nad Nanowodą prezentowała dr hab.n.med. Halina Car z Zakładu Farmakologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która nawiązała ciekawie zapowiadającą się współpracę ze środowiskiem naukowym w Tel Awiwie.

FOT. MICHAŁ JASIULEWICZ/MSZ: 2015.06.15 Tel Awiw – wizyta oficjalna ministra Grzegorza Schetyny w Izraelu i Palestynie. Udział ministra Grzegorza Schetyny w otwarciu oficjalnej sesji Forum biznesu Polska-Izrael w hotelu Herods.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish