sie 6, 2015
4483 Wyświetleń
6 0

Grafik płakał, jak projektował

Napisany przez

Jest na Facebooku taki fanpage zwący się Grafik płakał jak projektował. Z tej reklamy Bolesławieckiego Święta Ceramiki zamieszczonej w dodatku do Newsweeka (na co zapewne poszedł jakiś grubszy grosz) wynika, że wspomniany fanpage kochają nasi urzędnicy i organizatorzy imprezy. Dobór czcionek i obrazka, finezyjny fotomontaż i pani w koronie trzymająca ceramiczny dzbanek a także sam dobór komunikatu sugerują, że pieniądze na reklamę w Newsweeku mogły pójść w kosz.

Miasto ceramiki reklamuje się w ogólnopolskim tygodniku informując, że odbywa się w nim święto ceramiki (no to jest news: ))), że ma miss, że potrafi w jednej reklamie dwa razy umieścić swój herb (ani to mądre, ani potrzebne), a także tym, że zagrają tutaj Bednarek, Piersi, Farben Lehre oraz kolo, który przewinął się przez Electric Light Orchestra (a raczej w okolicach, bo w pierwotnym składzie ELO nawet nutki nie zagrał).

Co w tym przyciągającego dla czytelnika Newsweeka? Piersi i Bednarka można pewnie usłyszeć latem 2015 na 20 festynach w całym kraju. Facetów, którzy nie grali w wielkich kapelach a potrafią grać ich kawałki też jest na kopy. Swoją miss ma pewnie co piąte miasto w Polsce i pewnie nie brzydszą niż nasza. Żeby czytelnik Newsweeka skumał, że to miss, ta skądinąd atrakcyjna panna ma i koronę, i szarfę (to pewnie jakaś magia dublowania komunikatu w tej samej reklamie – coś jak z tym herbem).

Istnieje oczywiście prawdopodobieństwo, że czytelników przyciągnie do Bolesławca oryginalne liternictwo, fascynujący dobór krojów pisma i finezja w projektowaniu graficznym. To jest jakaś idea.

Swoją drogą to niesamowite, że przez 21 lat sztandarowa i największa samorządowa bolesławiecka impreza nie dorobiła się nawet jednolitej i gustownej identyfikacji wizualnej.

P.S.:

Nasz czytelnik podał w komentarzu link do cennika reklam w tygodniu Newsweek. Reklama zajmuje całą lewą stronę w dodatku do magazynu. Według cennika lewa strona w samym magazynie to koszt rzędu 83 000 zł (oczywiście netto). Warto jednak wziąć pod uwagę, że w okresie wakacyjnym działy reklam dość ochoczo rozdają rabaty i Urząd Miasta mógł dostać (teoretycznie) od 30 do 50% rabatu. No i ceny w dodatkach są zdecydowanie niższe niż w samych tygodnikach.

Oczywiście wysłaliśmy pytanie o koszt reklamy do rzecznika rzędu Miasta, Agnieszki Gergont.

Cennika reklam w Newsweeku

Cennika reklam w Newsweeku

 

 

Foto: Bolec.info

Kategorie:
fotoszopka
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Grafik płakał, jak projektował

 • No to się prezio dowartościował – o jego festyniku napisał Newsweek .
  No cóż – napisał za pieniądze.
  Przychodzi taki czas w życiu mężczyzny ,że za wszystko trzeba płacić :-)

  Stary Satyr 07/08/2015 07:35 Odpowiedz
 • Zbi Mlak 06/08/2015 21:05 Odpowiedz
 • Oznaczenie piersi napisem jest na właściwej wysokości……

  frugo 06/08/2015 10:30 Odpowiedz
 • Ja widzę 3 herby :)

  Ejj 06/08/2015 09:57 Odpowiedz
  • Trzeci jest elementem logo Bractwa Ceramicznego. Ale w sumie… można było jeszcze walnąć herb na koronie i na szarfie miss i na garnku.

   Bernard Łętowski 06/08/2015 10:01 Odpowiedz
   • Podejrzewam, że grafik nie płakał… plakacik wyrychtowała zapewne sama Pani Gergontowa, w ramach oszczędności, i, skoro jest, to spodobał się Prezydentowi, i nie jest on taki tragiczny, jak na Panią Gergontową… mógł być jeszcze np krzyż, a krzyża ni ch**!
    Ale to detale, mnie ciekawi odpowiedź urzędu na zasadnicze pytanie! Bo przede wszystkim liczy się kasa, jak śpiewają…

    cemoi07 06/08/2015 21:43 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish